Show menu

Novice

19. 7. 2024

Po porazu s Poljaki Slovenci v soboto z Romuni za končno 15. mesto

19. 7. 2024 - Slovenska reprezentanca do 20 let je na domačem evropskem prvenstvu v Celju na predzadnji tekmi na prvenstvu izgubila s Poljsko (29:33) in bo v soboto (16.40), v dvorani Zlatorog igrala za končno 15. mesto. V velikem finalu se bosta v nedeljo pomerili reprezentanci Španije in Portugalske, v tekmi za bronasto odličje bosta moči merili izbrani vrsti Danske in Nemčije.
Več
18. 7. 2024

Soršak okrepil podprvake

18. 7. 2024 - Jaka Soršak je nova okrepitev RK Trimo Trebnje za sezono 2024/2025. Nekdanji mladinski reprezentant na Dolenjsko prihaja iz vrst RD Urbanscape Loka, s klubom pa je sklenil triletno sodelovanje. Dobrodošel!
Več
18. 7. 2024

Kljub velikemu preobratu in remiju Slovenci v boj za 13. mesto

18. 7. 2024 - Slovenska reprezentanca je v zadnji tekmi 2. dela (skupina J) evropskega prvenstva do 20 let na tekmi proti Madžarski, v celjski dvorani Golovec, lovila zmago z najmanj dvema goloma razlike, ki bi ji v zadnjih dveh tekmah prvenstva prinesla možnost igranja za razvrstitev od 9. do 12. mesta. Po zaostanku za 7 golov v prvem polčasu, je Slovencem med 45. in 56. minuto uspel delni izid 9 proti 2 za vodstvo z 29 proti 27. V zadnjih 3 minutah in 46 sekundah Slovenija ni več dosegla gola. Po izenačenem izidu so 1. mesto v skupini J osvojili Madžari, Slovenija je bila tretja. Slovenci bodo v petek v Treh Lilijah v Laškem v 1. tekmi za razvrstitev od 13. do 16. mesta igrali z reprezentanco Poljske.
Več
18. 7. 2024

V priprave zakorakala tudi selekcija rokometašev do 18 let

18. 7. 2024 - Minuli ponedeljek se je na sklepnih pripravah zbrala moška reprezentanca do 18 let. Med 7. in 18. avgustom jo v Podgorici v Črni gori čaka nastop na letošnjem evropskem prvenstvu.
Več
17. 7. 2024

Po odlični borbi Brazilke boljše pred odhodom v Pariz

17. 7. 2024 - Slovenske rokometašice so na Kodeljevem v Ljubljani odigrale zadnjo pripravljalno tekmo pred bližajočimi se olimpijskimi igrami. Večino tekme so Brazilkam nudile izvrsten odpor, na koncu pa klonile s 23:29.
Več
17. 7. 2024

V četrtek mladi Slovenci proti Madžarom

17. 7. 2024 - Na 14. evropskem prvenstvu za rokometaše do 20 let je bil v sredo zadnji prost dan na prvenstvu. Pred vsemi 24 reprezentancami so odločilni štirje dnevi, ki bodo prinesli odgovore glede njihovih končnih uvrstitev. Slovenska reprezentanca bo v četrtek v dvorani Golovec v Celju (19.00) proti Madžarski odigrala zadnjo tekmo skupine J. V primeru zmage z dvema ali več zadetki bo Slovenija zanesljivo igrala za razvrstitev od 9. do 12. mesta. To bi ji uspelo tudi v primeru minimalne zmage proti Madžarom, ob predpostavki, da bi Hrvati v zadnji tekmi skupine J remizirali ali izgubili s Srbi.
Več
17. 7. 2024

Rokometaši začeli zadnji sklop priprav pred odhodom v Pariz

17. 7. 2024 - Deset dni pred prvo tekmo na olimpijskih igrah se je v Kranjski Gori znova zbrala moška rokometna reprezentanca. Na Gorenjskem bo opravila večji del zadnjih treningov v domovini.
Več
16. 7. 2024

Proti Hrvatom usoden uvod v drugi polčas

16. 7. 2024 - Slovenska reprezentanca do 20 let je na evropskem prvenstvu v Celju in Laškem na 2. tekmi skupine J za razvrstitev od 9. do 16. mesta ob polčasu proti Hrvaški vodila za 3 gole. V uvodnih 10. minutah nadaljevanja so južni sosedi zaostanek treh zadetkov spremenili v vodstvo za 4 gole, ki ga nato niso več spustili iz rok. Hrvaška se je po ponedeljkovem porazu proti Madžarski veselila zmag z 28 proti 26. Slovenija bo v zadnji tekmi skupine J v četrtek (19.00) v dvorani Golovec v Celju igrala proti Madžarski.
Več
15. 7. 2024

Slovenija z do sedaj najboljšo predstavo na prvenstvu visoko odpravila Srbijo

15. 7. 2024 - Slovenska reprezentanca do 20 let je v dvorani Tri Lilije v Laškem, v prvi tekmi za razvrstitev od 9. do 16. mesta, s 34 proti 26 visoko premagala Srbijo. To je bila prva zmaga te generacije proti srbskim vrstnikom na uradnih tekmah. Slovenija je s to zmago naredila pomemben korak k osvojitvi enega od prvih dveh mest v skupini J, ki v zadnjem delu prvenstva prinašata tekmi za uvrstitev med 9. in 12. mestom. Ne glede na končno uvrstitev Slovenije na tem prvenstvu je že jasno, da bo Slovenija prihodnje leto s to generacijo nastopila na svetovnem prvenstvu do 21 let, ki bo na Poljskem.
Več
16. 7. 2024

Znana večina prvih evropskih tekmecev slovenskih klubov

16. 7. 2024 - V torek je na Dunaju potekal žreb evropskih klubskih tekmovanj v novi sezoni. Prve tekmece je dobilo šest izmed osmih slovenskih ekip, ki se bodo preizkusile tudi onkraj slovenskih meja.