Show menu

5. 5. 2009

Velenjčani bodo prvo finalno tekmo pokala EHF proti Gummersbachu igrali doma

5. 5. 2009 - Rokometaši Gorenja bodo prvo finalno tekmo v evropskem pokalu EHF proti Gummersbachu odigrali v Rdeči dvorani - tako je odločil današnji žreb na sedežu EHF na Dunaju. Prva tekma bo 23. ali 24. maja v Velenju, povratna pa 30. ali 31. maja v Nemčiji.
4. 5. 2009

Velenjčani čakajo na torkov ples kroglic

4. 5. 2009 - Na sedežu EHF na Dunaju bodo v torek, 5. maja, ob 11. uri izžrebali gostiteljstva na finalnih tekmah v dveh evropskih pokalih. O tem, kdo bo gostil prva finalna dvoboja v pokalu EHF (Gummersbach ali Gorenje) in pokalu pokalnih zmagovalcev (Valladolid ali Nordhorn), bodo odločale kroglice, medtem ko je po pravilih evropske zveze že vnaprej znano, da bosta prvo tekmo doma imela Kiel (liga prvakov) in Sport Resita (pokal challenge).

Uroš Zorman se iz Španije vrača v domovino

4. 5. 2009 - Rokometni klub Celje Pivovarna Laško je obvestil slovensko javnost o vrnitvi slovenskega reprezentanta in trenutno člana Ciudada Reala Uroša Zormana v Celje. V prihodnji sezoni bo znova nosil dres "pivovarjev", v katerem je leta 2004 osvojil evropski naslov. Do dokončnega dogovora je prišlo danes.
4. 5. 2009

Slovenski mladinci na SP v skupini s Švedsko, Estonijo, Nizozemsko, Libijo in Grenlandijo

4. 5. 2009 - Po današnjem žrebanju predtekmovalnih skupin za svetovno prvenstvo, ki bo od 6. do 19. avgusta v Egiptu, so znani nasprotniki mladinske reprezentance Slovenije. V skupini C se bodo naši rokometni upi pomerili s Švedsko, Estonijo, Nizozemsko, Libijo in Grenlandijo.
3. 5. 2009

Gorenje v finalu evropskega pokala EHF!

3. 5. 2009 - Rokometaši Gorenja so dosegli največji uspeh v klubski zgodovini, saj so se uvrstili v finale evropskega pokala EHF. Potem ko so na prvi polfinalni tekmi na domačem igrišču premagali švicarski klub St. Otmar St. Gallen s 27:20, so Velenjčani na današnjem povratnem dvoboju sicer izgubili s 25:27 (15:13), a so se vseeno uvrstili v finale, kjer se bodo pomerili z nemškim Gummersbachom.
3. 5. 2009

Kiel in Ciudad Real znova za naslov prvaka

3. 5. 2009 - Rokometaši Kiela in Ciudada Reala se bodo že drugo leto zapored pomerili za naslov najboljšega v evropski ligi prvakov. Nemci so z lahkoto odpravili Rhein-Neckar Löwen, Španci pa nekoliko težje Hamburg.
2. 5. 2009

Gorenje na pragu zgodovinskega uspeha

2. 5. 2009 - Potem ko so prvo polfinalno tekmo pokala EHF na domačem igrišču proti St. Otmarju St. Gallnu dobili s sedmimi zadetki prednosti (27:20), imajo rokometaši Gorenja priložnost, da se prvič v klubski zgodovini uvrstijo v finale katerega izmed evropskih pokalov. Povratni švicarsko-slovenski dvoboj bo v nedeljo, 3. maja, ob 18. uri v St. Gallnu.
29. 4. 2009

Selektor Požun objavil širši reprezentančni seznam za junijske priprave in tekme

29. 4. 2009 - Selektor slovenske članske reprezentance Miro Požun je objavil širši seznam 27 igralcev, ki bodo kandidirali za štiri kvalifikacijske tekme za nastop na evropskem prvenstvu 2010 v Avstriji. Reprezentanca se bo zbrala 1. junija.
28. 4. 2009

Razpis za usposabljanje za trenerja rokometa 1. in 2. stopnje

28. 4. 2009 - Rokometna zveza Slovenije v sodelovanju s Fakulteto za šport sredi maja pripravlja dva tečaja. Za pridobitev naziva: trener pripravnik rokometa in trener rokometa. Vso usposabljanje je financirano s strani Evropskih socialnih skladov.
28. 4. 2009

Koper gostil zaključni turnir v mini rokometu

28. 4. 2009 - Letošnje tekmovanje v mini rokometu se je zaključilo s turnirjem najboljših šolskih ekip iz vse Slovenije. Koprska dvorana Bonifika je bila priča zelo zanimivemu dogajanju, v katerem je najbolj uživalo 500 razigranih rokometašev in rokometašic.