Ta spletna stran uporablja piškotke
Piškotke uporabljamo, da bi vam omogočili nemoteno in prijetno uporabniško izkušnjo. Z nadaljnjo uporabo te spletne strani se strinjate z našo politiko piškotkov.

O piškotkih

Kaj so piškotki?

Piškotki so male besedilne datoteke, v katere se zapišejo podatki o obisku spletne strani.

Interakcija med spletnim uporabnikom in spletno stranjo je s pomočjo piškotkov hitrejša in enostavnejša. Z njihovo pomočjo si spletna stran zapomni posameznikove preference in izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih straneh pa je bolj učinkovito in prijetno.

Razlogov za uporabo piškotkov je več, kot prvi gotovo njihova lastnost shranjevanja podatkov o stanju posamezne spletne strani (izbira jezika, število prikazanih rezultatov, velikost pisave itn.), pomagajo pri izvajanju spletnih storitev (registracija, vsebina nakupovalne košarice, prijava na e-novice, ogled videa itn.), pomagajo pri zbiranju podatkov o navadah spletnih uporabnikov (število obiskov, uporabnikom zanimiva vsebina itn.), s katerimi si pomagamo izboljšati vašo uporabniško izkušnjo in ocenimo učinkovitost zasnove spletne strani.

Nobeni piškotki, ki jih uporabljamo na svojih spletnih straneh, ne zbirajo podatkov, s katerimi bi vas bilo mogoče osebno prepoznati.

Ker želimo biti z vami popolnoma odkriti, smo pripravili seznam vseh piškotkov, ki jih uporabljamo, in zakaj. Upoštevajte, da se z nadaljnjo uporabo te spletne strani strinjate z našo rabo opisanih piškotkov.

Katere piškotke uporablja ta spletna stran?

Nujno potrebni piškotki

Piškotki, ki nam pomagajo ustrezno prikazati vsebine, omogočajo delovanje obrazcev, košarice in drugih bistvenih elementov spletne strani.
Tovrstni piškotki so aktivni le v času trajanja seje.
Primer uporabljenih piškotkov: ASP.NET_SessionId

Google Analytics

Google Analytics je storitev spletnega analiziranja. Nudi nam informacije o obnašanju uporabnikov na naši spletni strani in nam s tem pomaga ustvariti boljšo uporabniško izkušnjo, prikazati relevantno vsebino itn. Pri razbiranju teh podatkov vas ne moremo osebno prepoznati.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 2 let.
Primer uporabljenih piškotkov: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.
Več >>

Youtube

Storitev YouTube uporabljamo za predvajanje video posnetkov, piškotki pa se uporabljajo za beleženje podatkov o ogledih, shranjevanje priljublejnih uporabniških nastavitev, prikaz relevantnih video posnetkov itn.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE
Več >>

Google maps

Google maps pripadajoče piškotke uporabljamo za prikaz uporabniku prijaznega zemljevida in označb lokacije.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: SID, SAPISID, APISID, SSID, HSID, NID, PREF
Več >>

Facebook

Piškotki storitve Facebook personalizirajo izkušnjo skupne rabe, saj vam omogoča prijavo in preprosto interakcijo z družabnimi omrežji in beležijo število delitev, všečkov, komentarjev.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 5 let.
Primer uporabljenih piškotkov: act,locale, lu, datr, csm
Več >>

Kako lahko upravljate ali brišete piškotke?

Piškotkov nikakor ne bomo uporabljali za zbiranje vaših osebno določljivih podatkov, po želji pa lahko nastavitve o uporabi piškotkov spremenite tudi v brskalniku svojega računalnika ali mobilne naprave.

Večina modernih brskalnikov omogoča, da sprejmete ali zavrnete vse piškotke, sprejmete ali zavrnete le določene vrste piškotkov ali pa si nastavite opozorilo, da stran želi shraniti piškotek na vašo napravo. Izbrišete lahko tudi piškotke, ki jih je brskalnik že shranil na vaši napravi.

Opozarjamo vas, da v primeru izklopa piškotkov vse funkcionalnosti spletnih strani morda ne bodo delovale enako učinkovito, opozorilo o uporabi piškotkov se bo prikazalo ob vsakem obisku, dolgoročno pa bo to negativno vplivalo na vašo uporabniško izkušnjo.

Postopek spremembe nastavitev piškotkov se v vsakem brskalniku razlikuje. Informacijo o tem lahko poiščete s pomočjo funkcije »Pomoč«, obiščete www.aboutcookies.org, ki nazorno razloži postopek v vseh modernih brskalnikih, ali pa nas kontaktirate prek e-pošte.

Kako ravnamo z vašimi osebnimi podatki, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani in prijavi na e-novice?

Podatke, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani, uporabljamo izključno za namene predaje sporočila (oddaja povpraševanja, rezervacije, nakupa itn.) oz. zahtevane storitve. Vaše podatke skrbno varujemo in jih nikakor ne posredujemo tretjim osebam oziroma uporabljamo za kakršne koli druge namene.

S prijavo na e-novice soglašate, da vaš elektronski naslov uporabljamo za namene obveščanja o novostih. Iz sistema se lahko kadarkoli izpišete in sicer tako, da v poslanem elektronskem sporočilu kliknete na označeno povezavo za odjavo.

Piškotke Google Analytics in DoubleClick je mogoče onemogočiti tudi s pomočjo navodil, ki so na voljo preko spodnjih povezav:
Google Analytics https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en
Double Click: http://www.google.com/policies/technologies/ads/
AddThis: http://www.addthis.com/privacy/opt-out-saved#.UbmBr6zDCZd

Več informacij o piškotkih je na voljo tudi v smernicah informacijskega pooblaščenca

Tekme v živo
23. 1. 2025

Sinergija športa, turizma in gospodarstva ključnega pomena za razvoj regije

Ob boku svetovnega prvenstva v rokometu je v začetku tega tedna v Zagrebu potekal tudi športno-gospodarski forum Navdih ne pozna meja. Slednjega je s partnerji organizirala Rokometna zveza Slovenije.

Potem ko so se na ponedeljkovih modulih udeleženci, med njimi tudi slovenski gospodarski minister Matjaž Han strinjali, da so povezovanje gospodarstva in športa ter vlaganje v mlade ključni za razvoj in uspehe v športu (več o prvem dnevu je na voljo TUKAJ), je bil v drugem dnevu poudarek foruma na pomembnosti sinergije športa, turizma in gospodarstva za razvoj regije. Na različnih okroglih mizah so sodelovali številni gosti iz sveta športa, gospodarstva in politike.


Tesno sodelovanje športa, turizma in gospodarstva so gonila trajnostnega razvoja, regionalnega sodelovanja in globalne konkurenčnosti – je sporočilo drugega dneva športno-gospodarskega foruma, ki je bil zapolnjen s paneli in razpravami o priložnostih za športno in turistično skupnost Hrvaške in Slovenije.


Predsednik slovenskega Združenja Manager, Iztok Seljak je uvodoma spregovoril o aktualnih izzivih zelene tranzicije v Evropi ter poudaril, kako lahko šport postane pomemben dejavnik globalne konkurenčnosti.


Na panelu, posvečenem razvoju vrhunskega športa, sta dr. Bor Rozman, predsednik Rokometne zveze Slovenije, in Krešimir Šamija, predsednik Uprave za šport iz Ministrstva za turizem in šport RH, razpravljala o odgovornostih države in možnostih zasebnega sektorja pri podpori tega razvoja.


Franjo Bobinac, predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije, in Zlatko Mateša, njegov hrvaški kolega, predsednik Hrvaškega olimpijskega odbora, sta delila izkušnje o razvoju in promociji športa na nacionalni ravni ter o organizaciji in udeležbi na Olimpijskih igrah.


Vedran Šupuković, predsednik Združenja športnih klubov HGK, je poudaril pomembnost sodelovanja športnih klubov in gospodarstva, medtem ko je Marta Bulhak iz Pivovarne Laško Union ponudila pogled zasebnega sektorja.


Na panelu o ekonomskih potencialih vlaganja v šport ter prednostih konsolidacije industrije na ravni Adria regije so svoje poglede predstavili predstavniki sponzorjev rokometnih reprezentanc obeh držav. Razpravljali so o gospodarskih potencialih športa kot gonilni sili regionalnega razvoja. Valerija Glavač (MOL Slovenija), Janez Škrabec (Riko Group), Marin Zovko (INA), Vilma Učeta-Duzlevski (Triglav zavarovalnica) in Ivan Čula (Hrvaška pošta) so poudarili, da so strateške naložbe v infrastrukturo izrednega pomena za razvoj športa.


Popoldanski del Foruma je bil posvečen povezavi športa in turizma. Maja Pak, direktorica Slovenske turistične organizacije, in Kristjan Staničić, direktor Hrvaške turistične zveze, sta razpravljala o pomembnosti celoletne in regionalno uravnotežene ponudbe. Suzana Šop, glavna sekretarka Športne zveze mesta Zagreb, pa je predstavila, kako sinergija med športom in turizmom lahko obogati ponudbo za lokalne skupnosti in turiste.


V zaključku drugega dne, ki so ga zaznamovale vsebine, ki so se dotikale predvsem vloge slovenskih in hrvaških zamejcev, so zbrani v svoji sredini z navdušenjem pozdravili še podpredsednika vlade RS in ministra za zamejce v Sloveniji in po svetu Mateja Arčona, ki je skupaj z voditeljico udeležence nagovoril v konstruktivnem in vsebinskem pogovoru o vlogi in pomembnosti zamejskih Slovencev in vladnih iniciativah zanje, med katerim smo izvedeli, da je minister nekdanji športnik in strasten podpornik rokometa, kar je dodatno poudarilo njegovo razumevanje športa kot povezovalne sile med skupnostmi in državami.


Forum se je zaključil s panelom na temo vloge manjšin v mednarodnem gospodarskem in športnem sodelovanju. Vesna Humar iz Urada za Slovence v zamejstvu je poudarila pomen manjšinskih skupnosti kot mostov sodelovanja. S hrvaške strani sta Frano Matušić, državni sekretar iz Ministrstva za zunanje in evropske zadeve in Dario Magdić, namestnik državnega sekretarja državnega urada za Hrvate zunaj RH, poudarila, kako manjšine prispevajo k gospodarskemu povezovanju regije in promociji kulturne identitete.


Forum je v drugem dnevu skozi izmenjavo idej in izkušenj poudaril ogromne potenciale športa in turizma kot elementov za trajnosten in enakomeren razvoj regije.


RZS je podobne dogodke organizirala tudi v času evropskih prvenstev na Poljskem 2016, na Hrvaškem 2018 in v Nemčiji 2024, prvega pa leta 2025 v Katarju.

PATNERJI PROJEKTA