Ta spletna stran uporablja piškotke
Piškotke uporabljamo, da bi vam omogočili nemoteno in prijetno uporabniško izkušnjo. Z nadaljnjo uporabo te spletne strani se strinjate z našo politiko piškotkov.

O piškotkih

Kaj so piškotki?

Piškotki so male besedilne datoteke, v katere se zapišejo podatki o obisku spletne strani.

Interakcija med spletnim uporabnikom in spletno stranjo je s pomočjo piškotkov hitrejša in enostavnejša. Z njihovo pomočjo si spletna stran zapomni posameznikove preference in izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih straneh pa je bolj učinkovito in prijetno.

Razlogov za uporabo piškotkov je več, kot prvi gotovo njihova lastnost shranjevanja podatkov o stanju posamezne spletne strani (izbira jezika, število prikazanih rezultatov, velikost pisave itn.), pomagajo pri izvajanju spletnih storitev (registracija, vsebina nakupovalne košarice, prijava na e-novice, ogled videa itn.), pomagajo pri zbiranju podatkov o navadah spletnih uporabnikov (število obiskov, uporabnikom zanimiva vsebina itn.), s katerimi si pomagamo izboljšati vašo uporabniško izkušnjo in ocenimo učinkovitost zasnove spletne strani.

Nobeni piškotki, ki jih uporabljamo na svojih spletnih straneh, ne zbirajo podatkov, s katerimi bi vas bilo mogoče osebno prepoznati.

Ker želimo biti z vami popolnoma odkriti, smo pripravili seznam vseh piškotkov, ki jih uporabljamo, in zakaj. Upoštevajte, da se z nadaljnjo uporabo te spletne strani strinjate z našo rabo opisanih piškotkov.

Katere piškotke uporablja ta spletna stran?

Nujno potrebni piškotki

Piškotki, ki nam pomagajo ustrezno prikazati vsebine, omogočajo delovanje obrazcev, košarice in drugih bistvenih elementov spletne strani.
Tovrstni piškotki so aktivni le v času trajanja seje.
Primer uporabljenih piškotkov: ASP.NET_SessionId

Google Analytics

Google Analytics je storitev spletnega analiziranja. Nudi nam informacije o obnašanju uporabnikov na naši spletni strani in nam s tem pomaga ustvariti boljšo uporabniško izkušnjo, prikazati relevantno vsebino itn. Pri razbiranju teh podatkov vas ne moremo osebno prepoznati.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 2 let.
Primer uporabljenih piškotkov: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.
Več >>

Youtube

Storitev YouTube uporabljamo za predvajanje video posnetkov, piškotki pa se uporabljajo za beleženje podatkov o ogledih, shranjevanje priljublejnih uporabniških nastavitev, prikaz relevantnih video posnetkov itn.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE
Več >>

Google maps

Google maps pripadajoče piškotke uporabljamo za prikaz uporabniku prijaznega zemljevida in označb lokacije.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: SID, SAPISID, APISID, SSID, HSID, NID, PREF
Več >>

Facebook

Piškotki storitve Facebook personalizirajo izkušnjo skupne rabe, saj vam omogoča prijavo in preprosto interakcijo z družabnimi omrežji in beležijo število delitev, všečkov, komentarjev.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 5 let.
Primer uporabljenih piškotkov: act,locale, lu, datr, csm
Več >>

Kako lahko upravljate ali brišete piškotke?

Piškotkov nikakor ne bomo uporabljali za zbiranje vaših osebno določljivih podatkov, po želji pa lahko nastavitve o uporabi piškotkov spremenite tudi v brskalniku svojega računalnika ali mobilne naprave.

Večina modernih brskalnikov omogoča, da sprejmete ali zavrnete vse piškotke, sprejmete ali zavrnete le določene vrste piškotkov ali pa si nastavite opozorilo, da stran želi shraniti piškotek na vašo napravo. Izbrišete lahko tudi piškotke, ki jih je brskalnik že shranil na vaši napravi.

Opozarjamo vas, da v primeru izklopa piškotkov vse funkcionalnosti spletnih strani morda ne bodo delovale enako učinkovito, opozorilo o uporabi piškotkov se bo prikazalo ob vsakem obisku, dolgoročno pa bo to negativno vplivalo na vašo uporabniško izkušnjo.

Postopek spremembe nastavitev piškotkov se v vsakem brskalniku razlikuje. Informacijo o tem lahko poiščete s pomočjo funkcije »Pomoč«, obiščete www.aboutcookies.org, ki nazorno razloži postopek v vseh modernih brskalnikih, ali pa nas kontaktirate prek e-pošte.

Kako ravnamo z vašimi osebnimi podatki, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani in prijavi na e-novice?

Podatke, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani, uporabljamo izključno za namene predaje sporočila (oddaja povpraševanja, rezervacije, nakupa itn.) oz. zahtevane storitve. Vaše podatke skrbno varujemo in jih nikakor ne posredujemo tretjim osebam oziroma uporabljamo za kakršne koli druge namene.

S prijavo na e-novice soglašate, da vaš elektronski naslov uporabljamo za namene obveščanja o novostih. Iz sistema se lahko kadarkoli izpišete in sicer tako, da v poslanem elektronskem sporočilu kliknete na označeno povezavo za odjavo.

Piškotke Google Analytics in DoubleClick je mogoče onemogočiti tudi s pomočjo navodil, ki so na voljo preko spodnjih povezav:
Google Analytics https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en
Double Click: http://www.google.com/policies/technologies/ads/
AddThis: http://www.addthis.com/privacy/opt-out-saved#.UbmBr6zDCZd

Več informacij o piškotkih je na voljo tudi v smernicah informacijskega pooblaščenca

20. 1. 2025

Minister Han na športno-gospodarskem forumu v Zagrebu izpostavil vlaganje v mlade

Povezovanje gospodarstva in športa ter vlaganje v mlade sta ključna za razvoj in uspehe v športu, so se danes na športno-gospodarskem forumu v Zagrebu strinjali gospodarski minister Matjaž Han in drugi udeleženci. Pri tem so kot posebej pomembno izpostavili sodelovanje države, ki bi vlaganja podjetij v šport lahko spodbudila z davčnimi olajšavami.

Udeleženci dvodnevnega foruma Navdih ne pozna meja so danes v hrvaški prestolnici opozorili na dejstvo, da reprezentance nastajajo iz klubov, ki pa jih ogroža pomanjkanje strateškega načrta za naložbe. To bi lahko negativno vplivalo na rezultate reprezentanc, kar bi pomenilo tudi manj priložnosti za organizacijo velikih športnih dogodkov.

Na pomen vlaganj v klube oziroma mlade je ob začetku foruma opozoril tudi minister za gospodarstvo, turizem in šport Matjaž Han. "Brez talentov, ki se bodo razvijali, ne bo niti profesionalcev, reprezentantov. Slovenija si ne more privoščiti, da izgubimo kakšen talent zaradi tega, ker starši ne bi imeli denarja za spraviti otroka v telovadnice, zato bomo v bodoče skušali pomagati staršem tudi z vavčerji, da bodo lahko vpisovali otroke v športne klube," je napovedal Han.

Izpostavil je še, da Slovenija želi povečati sredstva za športno infrastrukturo tako na državni kot na lokalni ravni, kar naj bi zvezam omogočilo, da bi se prijavljale na velike mednarodne dogodke. "To, kar so športniki v 30 letih tako v Sloveniji kot na Hrvaškem naredili za promocijo teh dveh držav, ni naredil noben politik. Naloga države, ministrstva je zdaj, da počasi vračamo športu tisto, kar je šport dal Sloveniji oz. Hrvaški," je dejal minister, ki je v osnovni in srednji šoli tudi sam treniral rokomet.

Izpostavil je tudi naložbe, ki bi jih športu lahko namenilo gospodarstvo. "V velikih klubih so multinacionalke zaznale priložnost za promocijo in tukaj mora država kaj narediti tudi na davčnem področju, je pa seveda to neizmerno težko," je dejal.

Slovenija in Hrvaška sta glede javnih vlaganj v šport z 0,4 odstotka bruto domačega proizvoda na evropskem povprečju. "Žal je že nekaj časa jasno, da naši klubi ne morejo konkurirati evropskim tekmecem, ki imajo večkrat višje proračune," je poudaril podpredsednik hrvaške gospodarske zbornice (HGK) za industrijo in trajnostni razvoj Tomislav Radoš.

Kot drugi ključni dejavnik, ki po njegovi oceni ni dovolj izkoriščen, je izpostavil premišljeno davčno politiko. Po njegovi oceni bi davčne spodbude in olajšave spodbudile podjetja k večjim vlaganjem v šport, davčne spodbude pa bi država morala omogočiti tudi državljanom, ki želijo vlagati v šport.

Da je za uspeh v športu potrebna politika, je danes opozoril tudi predsednik hrvaške rokometne zveze (HRS) Tomislav Grahovac. "Rezultate in uspehe diktirajo proračuni, brez proračuna ni rezultata," je poudaril.

Ponovil je besede sogovornikov, da so največji problem športa klubi, ki da so v zadnjih vzdihljajih. Če ne bo klubov, ne bo niti reprezentance, ta pa je edini magnet za financiranje, je opozoril. Rešitev Grahovac vidi v tem, da politika gospodarstvu omogoči enostavnejše vlaganje v šport, potreben pa je tudi sistem za dolgoročno vlaganje v mlade.

Predsednik Rokometne zveze Slovenije (RZS) Bor Rozman je medtem kot ključni cilj slovenske in hrvaške rokometne zveze izpostavil skrb za popularizacijo rokometa. Pri tem je še poudaril, je šport izjemno pomemben ne samo zato, ker nas povezuje, ampak tudi zato, ker daje vrednostni sistem mladim generacijam, ki bi jih tako odvrnili tudi od ekranov, tablic in telefonov.

Dvodnevni športno-gospodarski forum Navdih ne pozna meja prireja RZS s HRS ob robu svetovnega prvenstva v rokometu, na njem pa sodelujejo številni najvidnejši obrazi iz političnega, gospodarskega in športnega življenja v Sloveniji in na Hrvaškem.

RZS je podobne dogodke organizirala tudi v času evropskih prvenstev na Poljskem 2016, na Hrvaškem 2018 in v Nemčiji 2024.

PATNERJI PROJEKTA