20. 9. 2024

Litijanke v Ljubljani do četrtfinalne vstopnice

Rokometašice Litije bodo zaigrale v četrtfinalu slovenskega pokalnega tekmovanja. V petek so na tekmi v Stožicah Ljubljano ugnale s 33:25.
Zasavke so se med najboljšimi osmimi ekipami pridružile Krimu Mercatorju, ki je tja zavoljo nastopov v evropskih tekmovanjih uvrščen neposredno. V 19. minuti je bil izid poravnan na 10:10, nato pa so Litijanke prevzele pobudo. V naslednjih osmih minutah so pripravile delni niz 7:1. Po vodstvu s 17:11, za katerega je zadela Špela Bajc, ki jo v prihodnjem tednu čakajo priprave slovenske ženske članske reprezentance, Ljubljančankam ni več uspelo priti blizu tekmicam.

Naslednje tri četrtfinalnem potnice bomo dobili v soboto. Ob 16.00 bo v Ajdovščini gostoval Koper, pol ure za tem pa Velenje pri Olimpiji. Ob 18. uri sledi še dvoboj Krke in Ptuja. Zadnja tekma osmine finala bo na sporedu v nedeljo, ko bo Zvezda Logatec gostila Trgo ABC Ptuj.