Ta spletna stran uporablja piškotke
Piškotke uporabljamo, da bi vam omogočili nemoteno in prijetno uporabniško izkušnjo. Z nadaljnjo uporabo te spletne strani se strinjate z našo politiko piškotkov.

O piškotkih

Kaj so piškotki?

Piškotki so male besedilne datoteke, v katere se zapišejo podatki o obisku spletne strani.

Interakcija med spletnim uporabnikom in spletno stranjo je s pomočjo piškotkov hitrejša in enostavnejša. Z njihovo pomočjo si spletna stran zapomni posameznikove preference in izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih straneh pa je bolj učinkovito in prijetno.

Razlogov za uporabo piškotkov je več, kot prvi gotovo njihova lastnost shranjevanja podatkov o stanju posamezne spletne strani (izbira jezika, število prikazanih rezultatov, velikost pisave itn.), pomagajo pri izvajanju spletnih storitev (registracija, vsebina nakupovalne košarice, prijava na e-novice, ogled videa itn.), pomagajo pri zbiranju podatkov o navadah spletnih uporabnikov (število obiskov, uporabnikom zanimiva vsebina itn.), s katerimi si pomagamo izboljšati vašo uporabniško izkušnjo in ocenimo učinkovitost zasnove spletne strani.

Nobeni piškotki, ki jih uporabljamo na svojih spletnih straneh, ne zbirajo podatkov, s katerimi bi vas bilo mogoče osebno prepoznati.

Ker želimo biti z vami popolnoma odkriti, smo pripravili seznam vseh piškotkov, ki jih uporabljamo, in zakaj. Upoštevajte, da se z nadaljnjo uporabo te spletne strani strinjate z našo rabo opisanih piškotkov.

Katere piškotke uporablja ta spletna stran?

Nujno potrebni piškotki

Piškotki, ki nam pomagajo ustrezno prikazati vsebine, omogočajo delovanje obrazcev, košarice in drugih bistvenih elementov spletne strani.
Tovrstni piškotki so aktivni le v času trajanja seje.
Primer uporabljenih piškotkov: ASP.NET_SessionId

Google Analytics

Google Analytics je storitev spletnega analiziranja. Nudi nam informacije o obnašanju uporabnikov na naši spletni strani in nam s tem pomaga ustvariti boljšo uporabniško izkušnjo, prikazati relevantno vsebino itn. Pri razbiranju teh podatkov vas ne moremo osebno prepoznati.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 2 let.
Primer uporabljenih piškotkov: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.
Več >>

Youtube

Storitev YouTube uporabljamo za predvajanje video posnetkov, piškotki pa se uporabljajo za beleženje podatkov o ogledih, shranjevanje priljublejnih uporabniških nastavitev, prikaz relevantnih video posnetkov itn.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE
Več >>

Google maps

Google maps pripadajoče piškotke uporabljamo za prikaz uporabniku prijaznega zemljevida in označb lokacije.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: SID, SAPISID, APISID, SSID, HSID, NID, PREF
Več >>

Facebook

Piškotki storitve Facebook personalizirajo izkušnjo skupne rabe, saj vam omogoča prijavo in preprosto interakcijo z družabnimi omrežji in beležijo število delitev, všečkov, komentarjev.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 5 let.
Primer uporabljenih piškotkov: act,locale, lu, datr, csm
Več >>

Kako lahko upravljate ali brišete piškotke?

Piškotkov nikakor ne bomo uporabljali za zbiranje vaših osebno določljivih podatkov, po želji pa lahko nastavitve o uporabi piškotkov spremenite tudi v brskalniku svojega računalnika ali mobilne naprave.

Večina modernih brskalnikov omogoča, da sprejmete ali zavrnete vse piškotke, sprejmete ali zavrnete le določene vrste piškotkov ali pa si nastavite opozorilo, da stran želi shraniti piškotek na vašo napravo. Izbrišete lahko tudi piškotke, ki jih je brskalnik že shranil na vaši napravi.

Opozarjamo vas, da v primeru izklopa piškotkov vse funkcionalnosti spletnih strani morda ne bodo delovale enako učinkovito, opozorilo o uporabi piškotkov se bo prikazalo ob vsakem obisku, dolgoročno pa bo to negativno vplivalo na vašo uporabniško izkušnjo.

Postopek spremembe nastavitev piškotkov se v vsakem brskalniku razlikuje. Informacijo o tem lahko poiščete s pomočjo funkcije »Pomoč«, obiščete www.aboutcookies.org, ki nazorno razloži postopek v vseh modernih brskalnikih, ali pa nas kontaktirate prek e-pošte.

Kako ravnamo z vašimi osebnimi podatki, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani in prijavi na e-novice?

Podatke, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani, uporabljamo izključno za namene predaje sporočila (oddaja povpraševanja, rezervacije, nakupa itn.) oz. zahtevane storitve. Vaše podatke skrbno varujemo in jih nikakor ne posredujemo tretjim osebam oziroma uporabljamo za kakršne koli druge namene.

S prijavo na e-novice soglašate, da vaš elektronski naslov uporabljamo za namene obveščanja o novostih. Iz sistema se lahko kadarkoli izpišete in sicer tako, da v poslanem elektronskem sporočilu kliknete na označeno povezavo za odjavo.

Piškotke Google Analytics in DoubleClick je mogoče onemogočiti tudi s pomočjo navodil, ki so na voljo preko spodnjih povezav:
Google Analytics https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en
Double Click: http://www.google.com/policies/technologies/ads/
AddThis: http://www.addthis.com/privacy/opt-out-saved#.UbmBr6zDCZd

Več informacij o piškotkih je na voljo tudi v smernicah informacijskega pooblaščenca

Tekme v živo
27. 1. 2024

Znani slovenski tekmeci v boju za olimpijske igre

Po končanem afriškem prvenstvu so znani tekmeci slovenske moške rokometne reprezentance v kvalifikacijah za nastop na letošnjih olimpijskih igrah. Za pot v Pariz Slovenci proti Španiji, Braziliji in Bahrajnu.


Izbranci selektorja Uroša Zormana so v petek sklenili nastope na evropskem prvenstvu in osvojili šesto mesto. Z uvrstitvijo v končnico v Köln so potrdili mesto v kvalifikacijah za olimpijski Pariz skozi evropsko prvenstvo, vseeno pa ostali v igri za preboj v kvalifikacije skozi lanskoletno svetovno prvenstvo, ki je nosilno tekmovanje za dodeljevanje kvalifikacijskih mest.


Na koncu je Slovenijo v boje za poletno pot v francosko prestolnico popeljalo 10. mesto, ki ga je ta dosegla na mundialu. Neposredno po zaključku tekmovanja je bilo tedaj znano, da so si mesto v kvalifikacijah zagotovile reprezentance, uvrščene med drugim in osmim mestom. Slovenska vrsta je bila v t.i. čakalnici druga.


Z uvrstitvijo Danske, Francije, Švedske in Nemčije v polfinale letošnjega evropskega prvenstva se je v čakalnici sprostilo prvo kvalifikacijsko mesto. Danci (svetovni prvaki) ter Francozi (gostitelji) so namreč na olimpijske igre uvrščeni neposredno, glede na končno razvrstitev (znana bo v nedeljo) pa se jima bodo pridružili še Švedi ali Nemci. Oboji so bili na svetovnem prvenstvu uvrščeni na mesta, ki so prinašala kvalifikacijsko vozovnico.


Drugo kvalifikacijsko mesto, ki je v kvalifikacije popeljalo Slovenijo, se je sprostilo s koncem afriškega prvenstva. Egipt, ki je bil na svetovnem prvenstvu prav tako uvrščen pred našo reprezentanco, si je s končnim zmagoslavjem proti Alžiriji (29:21) priigral neposredno pot v francosko prestolnico.


Boji za zadnjih šest mest na olimpijskih igrah bodo potekali med 14. in 17. marcem. Slovenija bo nastopala v skupini 1, skupaj s Španijo, najboljšo reprezentanco svetovnega prvenstva, ki ji ni pripadlo neposredno mesto v Parizu, ter predstavnikoma tretjega in četrtega najvišje uvrščenega kontinenta na svetovnem prvenstvu - Azije in Južne Amerike. Ekipi Bahrajna in Brazilije sta na kontinentalnih kvalifikacijah oziroma prvenstvih osvojili drugi mesti. Na olimpijske igre bosta napredovali dve najboljši reprezentanci. Prizorišče turnirja in točni termini še niso znani.


"Tisto, kar smo si z mojim prihodom na mesto selektorja zadali, smo dosegli, to so kvalifikacije za olimpijske igre. Rezultat na svetovnem prvenstvu nam je prinesel kvalifikacijsko skupino z le enimi dodatnimi evropskimi tekmeci, kar smo si po tihem tudi želeli. Skupine z večimi so namreč vsaj na papirju bolj zahtevne. A nikogar nikakor ne gre podcenjevati, danes vsi znajo igrati rokomet. Tako Brazilija kot Bahrajn sta v preteklosti že dosegala dobre rezultate. Potrebno bo biti zelo, zelo previden," pove selektor Zorman in dodaja: "Na tisto, kar nas čaka na kvalifikacijskem turnirju se bomo kar najbolje pripravili. Cilj je uvrstitev na olimpijske igre in verjamem, da nam bo to uspelo! Priložnost je potrebno izkoristiti! Po vsem, kar smo do danes pokazali, smo tega zmožni in sposobni."


Rokomet je bila prva kolektivna športna panoga, ki je zastopala barve Slovenije na olimpijskih igrah. Slovenski rokometaši so na njih premierno nastopili leta 2000 v avstralskem Sydneyju in tekmovanje sklenili na osmem mestu. Štiri leta pozneje so bili v Atenah 11., najvišje pa se zavihteli leta 2016 v Rio de Janeiru, ko so bili šesti.

KVALIFIKACIJE ZA OLIMPIJSKE IGRE, TURNIR 1
1. krog, četrtek, 14. marec:
SLOVENIJA : ŠPANIJA

2. krog, petek/sobota, 15./16. marec:
SLOVENIJA : BRAZILIJA

3. krog, nedelja, 17. marec:
SLOVENIJA : BAHRAJN