15. 8. 2024

Po tretji zaporedni zmagi do odločilnih tekem za 9. mesto

Moška reprezentanca do 18 let je na evropskem prvenstvu v Podgorici dobila tudi tretjo zaporedno tekmo drugega dela tekmovanja. S 35:21 je bila boljša od Češke in si tako zagotovila dodatni tekmi, ki bosta odločali o razvrstitvi od 9. do 12. mesta.

Izbranci Marka Šibile se bodo v boju za razvrstitev od 9. do 12. mesta v soboto najprej srečali z drugouvrščeno ekipo skupine I. To bo Hrvaška ali Švica. V primeru zmage jih v nedeljo čaka tekma za končno deveto mesto, v nasprotnem primeru pa obračun za 11. mesto.

Mladi Slovenci so v Črni gori odigrali šesto tekmo med evropsko elito in četrtič zmagali, prvič izven dvorane Morača, v kateri so odigrali vse predhodne tekme. V dvorani Verde so Čehe strli z dobrim zaključkom prvega polčasa in še bolj superiornim drugim polčasom.

Uvod tekme ni bil najbolj vzpodbuden, saj je češka vrsta na začetku devete minute povedla s 5:1. A sledil je imeniten povratek Slovenije, ki je sprva izid poravnala na 6:6, po zaostanku s 6:7 v 13. minuti pa v naslednjih devetih minutah pripravila niz šestih zaporednih zadetkov za vodstvo z 12:7.

Tekmece je dokončno strl sijajen uvod v drugi polčas. Slovenija je na glavni odmor odšla v vodstvu s 16:10, v osmi minuti pa z golom Jakoba Ščuke prvič vodila z dvomestno prednostjo (21:11). Vse do konca tekme je nato suvereno nadzirala potek obračuna.

V slovenski vrsti sta bila s po petimi zadetki najboljša Miha Štaleker in Aljuš Anžič. Vratar Luka Sandič je ob visokem odstotku uspešnosti (38,2 %) zbral 13 obramb.

EVROPSKO PRVENSTVO DO 18 LET
DRUGI DEL, ZA RAZVRSTITEV OD 9. DO 16. MESTA, SKUPINA J:

3. krog, četrtek, 15. avgust (dvorana Verde):
SLOVENIJA : ČEŠKA 35:21 (16:10)
Slovenija:
Sandič (13 obramb), Mlakar, M. Štaleker 5, Anžič 5, Drnovšek 4, Ščuka 4, Atlija 4, Novak 3, T. Štaleker 3, Peternel 2, Strehar 2, Pajk 2, Orač Istenič, Gregorič, Dragić.

Že odigrano, 1. krog, ponedeljek, 12. avgust:
PORTUGALSKA : SLOVENIJA 28:31 (11:15)
Slovenija:
Sandič (9 obramb), Mlakar, Šćuka 5, Drnovšek 4, Peternel 4, T. Štaleker 4, Gregorič 3, Strehar 3, Novak 2, Pirc 2, Pajk 2, Dragić 1, Anžič 1, Orač Istenič, M. Štaleker, Atlija.

2. krog, torek, 13. avgust:
SLOVENIJA : FERSKI OTOKI 35:25 (17:13)
Slovenija:
Mlakar (9 obramb), Sandič, Anžič 12, M. Štaleker 11, Strehar 3, Drnovšek 2, Drnovšek 2, Peternel 2, Dragić 2, Novak 1, T. Štaleker 1, Atlija 1, Ščuka, Orač Istenič, Pirc, Pajk.
VEČ O TEKMI
PRVI DEL, SKUPINA A (Podgorica, Črna gora)

1. krog, sreda, 7. avgust:
SLOVENIJA : GRČIJA 33:31 (18:11)
Slovenija:
Mlakar (12 obramb), Sandič, Anžič 6, T. Štaleker 4, Dragić 4, M. Štaleker 4, Strehar 4, Ščuka 2, Peternel 2, Novak 2. Gregorič 2, Atlija 2, Pirc 1, Drnovšek, Orač Istenič, Pajk.
VEČ O TEKMI

2. krog, četrtek, 8. avgust:
SRBIJA : SLOVENIJA 33:31 (17:18)
Slovenija:
 Sandič (2 obrambi), Mlakar, M. Štaleker 7, T. Štaleker 6, Gregorič 6, Dragić 4, Ščuka 3, Strehar 3. Peternel 1. Pirc 1, Anžič 1, Drnovšek, Novak, Orač Istenič, Atlija, Pajk.
VEČ O TEKMI

3. krog, sobota, 10. avgust:
HRVAŠKA : SLOVENIJA 33:29 (14:12)
Slovenija: Sandič (5 obramb), Mlakar (3 obrambe), M. Štaleker 7, T. Štaleker 4, Drnovšek 3, Ščuka 3, Pajk 3, Gregorič 2, Dragić 2, Strehar 2. Novak 1, Orač Istenič 1, Pirc 1, Peternel, Atlija, Anžič.