10. 8. 2024

Kadeti na EP za razvrstitev od 9. mesta naprej

Slovenska moška reprezentanca do 18 let prvi del evropskega prvenstva v Podgorici v Črni gori zaključuje na tretjem mestu. Po porazu proti Hrvaški (33:29) se bo v nadaljevanju tekmovanja borila za razvrstitev od devetega mesta naprej.

Mladi Slovenci proti južnim sosedom niso našli pravih odgovorov, saj so jim večino tekme gledali v hrbet. Sredi devete minute je Miha Štaleker zadel za slovensko vodstvo s 4:3, za tem pa so Hrvati prevzeli pobudo in do odhoda na glavni odmor vodili za zadetek ali dva.

Vajeti igre so v svojih rokah držali tudi v nadaljevanju. Po štirih zaporednih zadetkih je njihova prednost sredi 38. minute poskočila na šest zadetkov (20:24), v preostanku obračuna pa so razliko uspešno zadrževali.

V slovenski vrsti je bil s sedmimi zadetki najboljši Miha Štaleker, štiri je dodal njegov brat Tjaž.

EVROPSKO PRVENSTVO DO 18 LET
PRVI DEL, SKUPINA A (Podgorica, Črna gora)

3. krog, sobota, 10. avgust:
HRVAŠKA : SLOVENIJA 33:29 (14:12)
Slovenija: Sandič (5 obramb), Mlakar (3 obrambe), M. Štaleker 7, T. Štaleker 4, Drnovšek 3, Ščuka 3, Pajk 3, Gregorič 2, Dragić 2, Strehar 2. Novak 1, Orač Istenič 1, Pirc 1, Peternel, Atlija, Anžič.
STATISTIKA

2. krog, četrtek, 8. avgust:
SRBIJA : SLOVENIJA 33:31 (17:18)
Slovenija:
Sandič (2 obrambi), Mlakar, M. Štaleker 7, T. Štaleker 6, Gregorič 6, Dragić 4, Ščuka 3, Strehar 3. Peternel 1. Pirc 1, Anžič 1, Drnovšek, Novak, Orač Istenič, Atlija, Pajk.
STATISTIKA

Že odigrano, 1. krog, sreda, 7. avgust:
SLOVENIJA : GRČIJA 33:31 (18:11)
Slovenija:
Mlakar (12 obramb), Sandič, Anžič 6, T. Štaleker 4, Dragić 4, M. Štaleker 4, Strehar 4, Ščuka 2, Peternel 2, Novak 2. Gregorič 2, Atlija 2, Pirc 1, Drnovšek, Orač Istenič, Pajk.