Show menu

Novice - 2021

7. 3. 2021

Reprezentanca začela priprave na pester kvalifikacijski teden

7. 3. 2021 - V nedeljo se je v Zrečah zbrala moška članska izbrana vrsta in začela s pripravami na reprezentančni teden, v kateri jo čakajo štiri kvalifikacijske tekme za dve veliki tekmovanji. Po Niku Henigmanu je pred zborom selektor Ljubomir Vranješ ostal še brez Boruta Mačkovška.
8. 3. 2021

Slovenski trio z Barcelono 25. španski pokalni prvak

8. 3. 2021 - Minuli vikend je bil v Španiji rezerviran za izvedbo kraljevega pokala. Tekmovanje, ki je na sporedu od leta 1957, je še 25. v svoji zgodovini osvojila ekipa Barcelone. Zanjo igrajo tudi trije Slovenci - Jure Dolenec, Blaž Janc in Domen Makuc. Prva bosta že v ponedeljek prispela v domovino in se priključila pripravam reprezentance.
7. 3. 2021

Celjani upravičili vlogo favorita, Krka doma iztržila točko

7. 3. 2021 - Z obračunoma v Celju in Novem mestu se je zaključil 19. krog Lige NLB. Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v drugem delu strli dober upor tekmecev iz Ormoža in zmagali z rezultatom 34:27. V Novem mestu so Krkaši z golom Dina Raša pet sekund pred koncem tekme prišil do točke proti aktualnim podprvakom, rokometašem Rika Ribnice (25:25).
5. 3. 2021

Zagorjanke v zadnjih sekundah ubranile strel Ptujčank

5. 3. 2021 - Na sobotnih tekmah 21. kroga 1. ženske rokometne lige smo bili priča štirim izenačenim obračunom. Rokometašice Z'dežele so na gostovanju s 16:19 premagale Trgo ABC Izolo. V Zagorju so gostiteljice po zaslugi vratarke Leje Semprimožnik v zadnji minuti tekme dosegle pomembno zmago (25:24). Velenjčanke so tokrat v Litiji slavile zmago (27:29), rokometašice Krke Novega mesta pa so na domačem parketu proti Zelenim dolinam Žalec vpisale novi dve točki.

Derbi Velenjčanom, presenečenji v Ljubljani

5. 3. 2021 - V soboto so rokometaši Lige NLB vstopili v 19. krog. Na derbiju za trenutno drugo mesto lestvice je Gorenje Velenje s 30:27 ugnalo Trimo Trebnje, lepi presenečenji pa sta pripravili obe moštvi iz Ljubljane.

EHF naproti "prikrajšani" reprezentančni generaciji

5. 3. 2021 - Nedavno je po zasedanju svojih najvišjih organov mednarodna rokometna zveza (IHF) sklenila, da odpove letošnji svetovni prvenstvi za kadete in mladince. Ker so s tem najboljše evropske kadetske generacije izgubile tudi drugo tekmovanje na začetku svojih nastopov na najvišji mednarodni ravni, se je evropska rokometna zveza (EHF) je odločila, da v letošnjem poletju izven začrtanih okvirjev na Hrvaškem organizira evropsko prvenstvo do 19 let. Del slednjega bo tudi slovenska vrsta.
5. 3. 2021

Čopić pozitiven na doping testu

5. 3. 2021 - Slovenska antidopinška organizacija SLOADO je sporočila, da je z analizo odvzetega biološkega vzorca Brunu Čopiću zaznala kršitev predpisov Protidopinškega pravilnika. Hrvaški vratar, ki je bil v času testiranja član RD Urbanscape Loka, je kršitev priznal, SLOADO pa mu je naložil trimesečno prepoved nastopanja.
5. 3. 2021

Krimovke začenjajo osmino finala Lige prvakinj

5. 3. 2021 - Rokometašice Krima Mercatorja se bodo v soboto na prvi tekmi osmine finala Delo EHF Lige prvakinj pomerile z ruskim CSKA-jem. Tekmo si bo mogoče od 16. ure dalje ogledati na Arena Sport 2. Povratna tekma bo teden dni kasneje v Rusiji.
5. 3. 2021

Razgor se z novo sezono vrača v Maribor

5. 3. 2021 - Vodstvo Maribora Branika se je dogovorilo za sodelovanje s Simonom Razgorjem, ki se po sedmih letih igranja v tujini vrača v domovino.
5. 3. 2021

Slovenke na dve prijateljski tekmi k svetovnim prvakinjam

5. 3. 2021 - Po koncu moške reprezentančne akcije bodo s pripravami začele tudi članice. Te se bodo zbrale v ponedeljek, 15. marca v Ljubljani, v četrtek pa odpotovale na Nizozemsko, kjer jih tisti konec tedna čakata prijateljski tekmi s tamkajšnjo izbrano vrsto.