Ta spletna stran uporablja piškotke
Piškotke uporabljamo, da bi vam omogočili nemoteno in prijetno uporabniško izkušnjo. Z nadaljnjo uporabo te spletne strani se strinjate z našo politiko piškotkov.

O piškotkih

Kaj so piškotki?

Piškotki so male besedilne datoteke, v katere se zapišejo podatki o obisku spletne strani.

Interakcija med spletnim uporabnikom in spletno stranjo je s pomočjo piškotkov hitrejša in enostavnejša. Z njihovo pomočjo si spletna stran zapomni posameznikove preference in izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih straneh pa je bolj učinkovito in prijetno.

Razlogov za uporabo piškotkov je več, kot prvi gotovo njihova lastnost shranjevanja podatkov o stanju posamezne spletne strani (izbira jezika, število prikazanih rezultatov, velikost pisave itn.), pomagajo pri izvajanju spletnih storitev (registracija, vsebina nakupovalne košarice, prijava na e-novice, ogled videa itn.), pomagajo pri zbiranju podatkov o navadah spletnih uporabnikov (število obiskov, uporabnikom zanimiva vsebina itn.), s katerimi si pomagamo izboljšati vašo uporabniško izkušnjo in ocenimo učinkovitost zasnove spletne strani.

Nobeni piškotki, ki jih uporabljamo na svojih spletnih straneh, ne zbirajo podatkov, s katerimi bi vas bilo mogoče osebno prepoznati.

Ker želimo biti z vami popolnoma odkriti, smo pripravili seznam vseh piškotkov, ki jih uporabljamo, in zakaj. Upoštevajte, da se z nadaljnjo uporabo te spletne strani strinjate z našo rabo opisanih piškotkov.

Katere piškotke uporablja ta spletna stran?

Nujno potrebni piškotki

Piškotki, ki nam pomagajo ustrezno prikazati vsebine, omogočajo delovanje obrazcev, košarice in drugih bistvenih elementov spletne strani.
Tovrstni piškotki so aktivni le v času trajanja seje.
Primer uporabljenih piškotkov: ASP.NET_SessionId

Google Analytics

Google Analytics je storitev spletnega analiziranja. Nudi nam informacije o obnašanju uporabnikov na naši spletni strani in nam s tem pomaga ustvariti boljšo uporabniško izkušnjo, prikazati relevantno vsebino itn. Pri razbiranju teh podatkov vas ne moremo osebno prepoznati.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 2 let.
Primer uporabljenih piškotkov: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.
Več >>

Youtube

Storitev YouTube uporabljamo za predvajanje video posnetkov, piškotki pa se uporabljajo za beleženje podatkov o ogledih, shranjevanje priljublejnih uporabniških nastavitev, prikaz relevantnih video posnetkov itn.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE
Več >>

Google maps

Google maps pripadajoče piškotke uporabljamo za prikaz uporabniku prijaznega zemljevida in označb lokacije.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: SID, SAPISID, APISID, SSID, HSID, NID, PREF
Več >>

Facebook

Piškotki storitve Facebook personalizirajo izkušnjo skupne rabe, saj vam omogoča prijavo in preprosto interakcijo z družabnimi omrežji in beležijo število delitev, všečkov, komentarjev.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 5 let.
Primer uporabljenih piškotkov: act,locale, lu, datr, csm
Več >>

Kako lahko upravljate ali brišete piškotke?

Piškotkov nikakor ne bomo uporabljali za zbiranje vaših osebno določljivih podatkov, po želji pa lahko nastavitve o uporabi piškotkov spremenite tudi v brskalniku svojega računalnika ali mobilne naprave.

Večina modernih brskalnikov omogoča, da sprejmete ali zavrnete vse piškotke, sprejmete ali zavrnete le določene vrste piškotkov ali pa si nastavite opozorilo, da stran želi shraniti piškotek na vašo napravo. Izbrišete lahko tudi piškotke, ki jih je brskalnik že shranil na vaši napravi.

Opozarjamo vas, da v primeru izklopa piškotkov vse funkcionalnosti spletnih strani morda ne bodo delovale enako učinkovito, opozorilo o uporabi piškotkov se bo prikazalo ob vsakem obisku, dolgoročno pa bo to negativno vplivalo na vašo uporabniško izkušnjo.

Postopek spremembe nastavitev piškotkov se v vsakem brskalniku razlikuje. Informacijo o tem lahko poiščete s pomočjo funkcije »Pomoč«, obiščete www.aboutcookies.org, ki nazorno razloži postopek v vseh modernih brskalnikih, ali pa nas kontaktirate prek e-pošte.

Kako ravnamo z vašimi osebnimi podatki, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani in prijavi na e-novice?

Podatke, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani, uporabljamo izključno za namene predaje sporočila (oddaja povpraševanja, rezervacije, nakupa itn.) oz. zahtevane storitve. Vaše podatke skrbno varujemo in jih nikakor ne posredujemo tretjim osebam oziroma uporabljamo za kakršne koli druge namene.

S prijavo na e-novice soglašate, da vaš elektronski naslov uporabljamo za namene obveščanja o novostih. Iz sistema se lahko kadarkoli izpišete in sicer tako, da v poslanem elektronskem sporočilu kliknete na označeno povezavo za odjavo.

Piškotke Google Analytics in DoubleClick je mogoče onemogočiti tudi s pomočjo navodil, ki so na voljo preko spodnjih povezav:
Google Analytics https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en
Double Click: http://www.google.com/policies/technologies/ads/
AddThis: http://www.addthis.com/privacy/opt-out-saved#.UbmBr6zDCZd

Več informacij o piškotkih je na voljo tudi v smernicah informacijskega pooblaščenca

Tekme v živo
26. 1. 2010

Miha Žvižej: Nedisciplinirana igra prinesla poraz

Po obračunu s svetovnimi in olimpijskimi prvaki Francozi v drugem krogu glavnega dela tekmovanja so v slovenski izbrani vrsti znova priznali, da discipline v igri ni bilo. Slovenja je tako klonila drugo tekmo zapored.

Zvonimir Serdarušić, slovenski selektor: "Za uspeh proti Francozom nam je precej manjkalo. Verjetno so bili redki, ki so pričakovali našo zmago. Tudi sam nisem bil velik optimist, kljub temu pa smo prvi polčas odigrali zelo dobro. Nato so se v naši igri pojavile stare bolezni, zaradi katerih bo potrebna dolgotrajna kura: nedisciplina, preveč individualna igra, preveč napak, neodgovornost. Pred tekmo sem v šali dejal, da bi morali slovenski rokometaši baterije Varta, ki ne trajajo zamenjati za vzdržljivejše Duracell, da bi tudi njihova igra trajala dlje časa."

Gorazd Škof, slovenski reprezentant: "V prvem polčasu smo igrali zelo dobro, v drugem pa so Francozi prihajali do lahkih zadetkov, predvsem iz polprotinapadov in protinapadov. V naših vrstah je spet prišlo do pomanjkanja zbranosti in moči, kar pomeni, da bo potrebno še več trenirati in igrati še več težkih tekem, če se želimo nekoč približati Francozom. Zdaj nas čaka še zadnja tekma proti Španiji, na kateri se moramo dostojno posloviti od evropskega prvenstva."

Aljoša Rezar, slovenski reprezentant: "Francozi so na današnji tekmi pokazali in potrdili individualno moč in kakovost, kar je tehtnico dokončno nagnilo na njihovo stran sredi drugega polčasa, ko je v naši igri prišlo do očitnega padca. Ne vem, ali gre za pomanjkanje moči, zbranosti ali kaj drugega. To bodo pokazale šele analize po tekmi. V vsakem primeru smo naredili preveč napak, da ne bi bili kaznovani."

Miha Žvižej, slovenski reprezentant: "Danes smo v drugem polčasu znova igrali preveč nedisciplinirano in naredili ogromno napak, zato ni čudno, da so nas Francozi v drugih 30 minutah nadigrali. Videli smo, da lahko igramo tudi proti takšnim velikanom, kot so Francozi, a za to, da se jim približamo, bo seveda potrebno še veliko, veliko dela."

Aleš Pajovič, slovenski reprezentant: "Francozi so pokazali, da so vrhunska ekipa. Prvi polčas smo se držali, nato pa je bilo preveč napak in izgubljenih žog, kar je nasprotnik izkoristil s polprotinapadom in samo večal prednost. Zmanjkalo nam je moči, razlika na koncu pa je vseeno prevelika."

Uroš Zorman, slovenski reprezentant: "V prvem polčasu smo igrali solidno, čeprav smo še vedno naredili preveč napak. V drugem so se napake na naši strani kar vrstile, zato so Francozi 'potegnili' voz. Držali smo se, a na koncu je razlika vseeno prevelika, čeprav so Francozi zasluženo zmagali. Nam je zmanjkalo moči in zbranosti. Konec je naših sanj o polfinalu, a zadnje tekme s Španci ne bomo prepustili."

Claude Onesta, francoski selektor: "Vstop v tekmo je bil za nas zelo težak, ves prvi polčas smo se lovili. Slovenija ima na tem prvenstvu zelo kvalitetno reprezentanco, ki igra krasno in hitro. Vidi se velik vpliv jugoslovanske šole. Osemindvajset minut smo se mučili, naša igra ne v napadu ne v obrambi ni bila prava. Ob polčasu smo se pogovorili in dogovorili za bolj agresivno in organizirano igro. To smo v drugem polčasu naredili in igrali veliko lažje. Ko smo si priigrali majhno razliko, smo začeli z menjavami igralcev in na ta način ohranili svežino. Tekma je bila lepa in zanimiva, seveda pa sem zadovoljen z rezultatom."


Vse o Euru 2010