Ta spletna stran uporablja piškotke
Piškotke uporabljamo, da bi vam omogočili nemoteno in prijetno uporabniško izkušnjo. Z nadaljnjo uporabo te spletne strani se strinjate z našo politiko piškotkov.

O piškotkih

Kaj so piškotki?

Piškotki so male besedilne datoteke, v katere se zapišejo podatki o obisku spletne strani.

Interakcija med spletnim uporabnikom in spletno stranjo je s pomočjo piškotkov hitrejša in enostavnejša. Z njihovo pomočjo si spletna stran zapomni posameznikove preference in izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih straneh pa je bolj učinkovito in prijetno.

Razlogov za uporabo piškotkov je več, kot prvi gotovo njihova lastnost shranjevanja podatkov o stanju posamezne spletne strani (izbira jezika, število prikazanih rezultatov, velikost pisave itn.), pomagajo pri izvajanju spletnih storitev (registracija, vsebina nakupovalne košarice, prijava na e-novice, ogled videa itn.), pomagajo pri zbiranju podatkov o navadah spletnih uporabnikov (število obiskov, uporabnikom zanimiva vsebina itn.), s katerimi si pomagamo izboljšati vašo uporabniško izkušnjo in ocenimo učinkovitost zasnove spletne strani.

Nobeni piškotki, ki jih uporabljamo na svojih spletnih straneh, ne zbirajo podatkov, s katerimi bi vas bilo mogoče osebno prepoznati.

Ker želimo biti z vami popolnoma odkriti, smo pripravili seznam vseh piškotkov, ki jih uporabljamo, in zakaj. Upoštevajte, da se z nadaljnjo uporabo te spletne strani strinjate z našo rabo opisanih piškotkov.

Katere piškotke uporablja ta spletna stran?

Nujno potrebni piškotki

Piškotki, ki nam pomagajo ustrezno prikazati vsebine, omogočajo delovanje obrazcev, košarice in drugih bistvenih elementov spletne strani.
Tovrstni piškotki so aktivni le v času trajanja seje.
Primer uporabljenih piškotkov: ASP.NET_SessionId

Google Analytics

Google Analytics je storitev spletnega analiziranja. Nudi nam informacije o obnašanju uporabnikov na naši spletni strani in nam s tem pomaga ustvariti boljšo uporabniško izkušnjo, prikazati relevantno vsebino itn. Pri razbiranju teh podatkov vas ne moremo osebno prepoznati.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 2 let.
Primer uporabljenih piškotkov: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.
Več >>

Youtube

Storitev YouTube uporabljamo za predvajanje video posnetkov, piškotki pa se uporabljajo za beleženje podatkov o ogledih, shranjevanje priljublejnih uporabniških nastavitev, prikaz relevantnih video posnetkov itn.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE
Več >>

Google maps

Google maps pripadajoče piškotke uporabljamo za prikaz uporabniku prijaznega zemljevida in označb lokacije.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: SID, SAPISID, APISID, SSID, HSID, NID, PREF
Več >>

Facebook

Piškotki storitve Facebook personalizirajo izkušnjo skupne rabe, saj vam omogoča prijavo in preprosto interakcijo z družabnimi omrežji in beležijo število delitev, všečkov, komentarjev.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 5 let.
Primer uporabljenih piškotkov: act,locale, lu, datr, csm
Več >>

Kako lahko upravljate ali brišete piškotke?

Piškotkov nikakor ne bomo uporabljali za zbiranje vaših osebno določljivih podatkov, po želji pa lahko nastavitve o uporabi piškotkov spremenite tudi v brskalniku svojega računalnika ali mobilne naprave.

Večina modernih brskalnikov omogoča, da sprejmete ali zavrnete vse piškotke, sprejmete ali zavrnete le določene vrste piškotkov ali pa si nastavite opozorilo, da stran želi shraniti piškotek na vašo napravo. Izbrišete lahko tudi piškotke, ki jih je brskalnik že shranil na vaši napravi.

Opozarjamo vas, da v primeru izklopa piškotkov vse funkcionalnosti spletnih strani morda ne bodo delovale enako učinkovito, opozorilo o uporabi piškotkov se bo prikazalo ob vsakem obisku, dolgoročno pa bo to negativno vplivalo na vašo uporabniško izkušnjo.

Postopek spremembe nastavitev piškotkov se v vsakem brskalniku razlikuje. Informacijo o tem lahko poiščete s pomočjo funkcije »Pomoč«, obiščete www.aboutcookies.org, ki nazorno razloži postopek v vseh modernih brskalnikih, ali pa nas kontaktirate prek e-pošte.

Kako ravnamo z vašimi osebnimi podatki, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani in prijavi na e-novice?

Podatke, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani, uporabljamo izključno za namene predaje sporočila (oddaja povpraševanja, rezervacije, nakupa itn.) oz. zahtevane storitve. Vaše podatke skrbno varujemo in jih nikakor ne posredujemo tretjim osebam oziroma uporabljamo za kakršne koli druge namene.

S prijavo na e-novice soglašate, da vaš elektronski naslov uporabljamo za namene obveščanja o novostih. Iz sistema se lahko kadarkoli izpišete in sicer tako, da v poslanem elektronskem sporočilu kliknete na označeno povezavo za odjavo.

Piškotke Google Analytics in DoubleClick je mogoče onemogočiti tudi s pomočjo navodil, ki so na voljo preko spodnjih povezav:
Google Analytics https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en
Double Click: http://www.google.com/policies/technologies/ads/
AddThis: http://www.addthis.com/privacy/opt-out-saved#.UbmBr6zDCZd

Več informacij o piškotkih je na voljo tudi v smernicah informacijskega pooblaščenca

Tekme v živo
1. 11. 2009

Članska reprezentanca Slovenije na zadnji tekmi premagala Švico in osvojila končno drugo mesto

Po porazu proti Avstriji (31:33) in zmagi proti Ukrajini (41:27) se je moška članska reprezentanca Slovenije na zadnji tekmi na turnirju v Linzu pomerila s Švico. Moštvo selektorja Zvonimirja Serdarušića je bilo uspešnejše, saj je slavilo z 32:30 (17:11). Slovenci so na turnirju osvojili končno drugo mesto, čeprav so Avstrijci izgubili zadnjo tekmo proti Ukrajini, a so bili uspešnejši na petkovi medsebojni tekmi.


Slovenija – Švica 32:30 (17:11)

Linz – Dvorana Arena Intersport, gledalcev: 1500, sodnika: Reisinger in Kaschutz (oba Avstrija).

Slovenija: Škof (13 obramb), Prošt (3 obrambe), Bilbija 4, Vugrinec 2, Dobelšek 1, Lubej 1, Mlakar, Natek, Kavaš 3, Skube 3, Špiler 2, Brumen 4, Gajič 2 (1), Cehte 5, M. Žvižej 1, L. Žvižej 4 (1).

Švica: Merz (4 obrambe), Stauber (7 obramb), Goepfert, Kurth 1, Liniger 6 (3), Pendić 4, Schmid 6, Hess, Graubner 4, Fellmann 2, Milošević, Oltmanns 5, Baumgartner, Vukelić, Ramseier 2, Švajlen.

Sedemmetrovke: Slovenija 2 (2), Švica 4 (3).

Izključitve: Slovenija 10 minut, Švica 8 minut.


Poškodovane Uroša Zormana, Aleša Pajoviča in Miladina Kozlino je slovenski selektor Zvonimir Serdarušič po pričakovanju tudi na zadnji tekmi na turnirju v Linzu pustil na tribuni, pridružili pa so se jim še Dušan Podpečan, David Razgor (igrala sta le na sobotni tekmi proti Ukrajini) in prvič Vid Kavtičnik. Proti Švici, ki jo kot selektor vodi hrvaški strokovnjak Goran Perkovac, so slovenski rokometaši poskrbeli za silovit začetek. Vratar Gorazd Škof je že v uvodnem delu dvoboja prispeval nekaj odličnih obramb, v peti minuti pa so Slovenci vodili že s 4:0. Za Švicarje je nato sicer dvakrat zadel organizator igre Andi Schmid (4:2), igralec danskega kluba Bjerringbro-Silkeborg (zanj brani tudi Primož Prošt), toda slovenski rokometaši so znova naredili delni izid 4:0 in v enajsti minuti je bilo na semaforju že visokih 8:2.

Švicarski selektor Perkovac je bil zaradi tega prisiljen vzeti minuto odmora, ki sprva ni obrodila sadov (njegovo moštvo je namreč v 15. minuti zaostajalo že s 4:11), nato je sledil delni izid 4:0 in zmanjšanje zaostanka na 8:11, med izključitvijo Jureta Dobelška pa celo na 10:12. V zadnjih štirih minutah prvega polčasa je reprezentanca Slovenije prav tako odgovorila s štirimi zaporednimi zadetki (od 13:11 do 17:11), poleg vratarja Škofa pa sta bila najzaslužnejša za visoko vodstvo Klemen Cehte in Nenad Bilbija, ki sta se v prvem delu po štirikrat vpisala med strelce. Tudi začetek drugega polčasa je minil v podobnem razmerju moči na igrišču kot prvi in po dobrih treh minutah si je Slovenija priigrala najvišjo prednost na današnji tekmi – osem zadetkov (20:12). Takšno razliko so si Serdarušićevi izbranci zatem priigrali še dvakrat (21:13, 22:14), nato pa je prednost začela počasi, vendar zanesljivo kopneti.

Ponovila se je zgodba s prve tekme na turnirju proti Avstriji, ko so Slovenci zapravili vodstvi s 13:4 in 17:9 ter na koncu izgubili z 31:33. V napadu je bilo preveč tehničnih napak in zgrešenih strelov, v obrambi pa je precej »šepala« predvsem sredina, skozi katero so nasprotniki zadevali v polno ali pa iztržili sedemmetrovko. Kljub temu je slovenska reprezentanca v 50. minuti še vedno vodila z 29:23, nato pa so sledile njene črne minute. V šestih minutah so Švicarji petkrat zadeli, v tem času pa je njihov rezervni vratar Andreas Merz ohranil svojo mrežo nedotaknjeno in štiri minute pred koncem tekme je imela Slovenija samo še zadetek prednosti (29:28). Sledile so napake na obeh straneh, dve minuti pred zadnjim znakom sirene pa je v polno zadel Klemen Cehte, ki je s svojim petim zadetkom postal tudi najučinkovitejši igralec v naši reprezentanci. Toda isti igralec je v naslednjem napadu napačno podal, kar so Švicarji spretno izkoristili in v hitrem protinapadu znova zmanjšali zgolj na zadetek zaostanka (29:30).

Štirideset sekund pred koncem je Boštjan Kavaš s svojim tretjim zadetkom na tekmi (prvim v drugem polčasu) poskrbel za vodstvo z 31:29, ponovno zmanjšanje razlike pa je na nasprotni strani priigral Schmid (30:31). Zadnji zadetek na tekmi v dvorani Arena Intersport v Linzu je dosegel Dragan Gajič in potrdil tesno, vendar zasluženo zmago Slovenije. Švicarji namreč v šestdesetih minutah niso niti enkrat vodili, prav tako pa – z izjemo začetnih 0:0 – niso iztržili niti enega izenačenja.


Zvonimir Serdarušić, selektor reprezentance Slovenije:
"Na treh tekmah na turnirju v Linzu sem želel predvsem videti, česa smo se naučili po treh dneh prvega skupnega dela na pripravah na Rogli. Že pred odhodom v Avstrijo sem pojasnil, da rezultat ne bo v ospredju, ampak da želim predvsem preizkusiti, kako moštvo deluje v določenih fazah igre in kako posamezni igralci. Moj načrt je bil, da na prvi tekmi proti Avstriji preizkušamo obrambna sistema 3-2-1 in 6-0, na drugi proti Ukrajini vseh šestdeset minut samo 3-2-1, na zadnji proti Švici pa ves čas 6-0. Skušal sem vsem igralcem ponuditi približno enakovredno priložnost, kajti samo na takšen način lahko v naslednjih tednih skrajšam seznam kandidatov za reprezentanco za nastop na januarskem evropskem prvenstvu v Avstriji. Od tistega, kar smo trenirali na Rogli, smo pokazali bolj malo, kar pa je povsem normalno. Prav tako je jasno, da nas čaka še veliko dela. Na treh tekmah smo pokazali nekaj stvari, s katerimi sem zadovoljen, toda z večino nisem, kljub temu pa še zdaleč ni čas za kritike."


Spored mednarodnega turnirja v Linzu:


Petek, 30. oktobra 2009:


Ukrajina – Švica 28:29 (12:13)

Avstrija – Slovenija 33:31 (13:17)


Sobota, 31. oktobra 2009:


Slovenija – Ukrajina 41:27 (22:12)

Avstrija – Švica 26:24 (11:15)


Nedelja, 1. novembra 2009:

Slovenija – Švica 32:30 (17:11)

Avstrija - Ukrajina 33:35 (13:13)


Končni vrstni red: 1. Avstrija 4 točke, 2. Slovenija 4, 3. Švica 2, 4. Ukrajina 2.
Slovenci so se znesli nad UkrajinciSerdarušić debitiral s porazom proti AvstrijiPriprave moške reprezentance na RogliReprezentančni zbor brez odpovediSeznam igralcev, rezerv in strokovnega vodstva