11. 9. 2024

Ormožani na domačem parketu premagali Koprčane

Zaključena je prva tekma drugega kroga Lige NLB. Koprčani so morali po zasuku v drugem polčasu priznati premoč ekipi iz Ormoža (30:32).

Krog se bo nadaljeval v petek ob 19.30, ko se bosta pomerila kluba iz Trebnjega in Slovenj Gradca. Tekmo boste lahko spremljali na YouTube kanalu RZS TV.
LIGA NLB, 2. KROG

Sreda, 11. september:
RK JERUZALEM ORMOŽ : RD KOPER 32:30 (13:16)
Jerenec 9, Hebar 7 (1); Bekrić 8 (1), Bašić 7.

Igralec tekme: Filip Jerenec (RK Jeruzalem Ormož)

Rokometaši iz Ormoža so v novo sezono domačega prvenstva krenili s tesnim porazom proti Celjanom z 29:30. Koprčani so na drugi strani v sezono krenili s prepričljivo zmago nad povratnikom med prvoligaše Krškim s 34:27.

Primorci so vodili večino dvoboja, Ormožani pa so bili bolj zbrani v zadnjih 15 minutah in na koncu prišli do prve zmage v novi sezoni. S prvim parom točk so skočili na peto mesto lestvice, Koper pa se je, prav tako z dvema točkama, še zadržal na drugem mestu zaradi boljše razlike med prejetimi in danimi goli.

Gostje z Obale so tokrat hitro prevzeli pobudo in si že po dobrih petih minutah priigrali naskok treh golov pri vodstvu s 5:2. Koprčani so nekaj časa držali par golov prednosti, vmes so domačini prišli na gol zaostanka (9:10), a so gostje na odmor odšli s tremi goli prednosti.

Koprčani so odločno začeli tudi drugi del in hitro pobegnili na šest golov prednosti (22:16). A to ni bila dovolj velika prednost za zadnjih 15 minut, saj so se rokometaši Jeruzalema znova vrnili, izenačili na 26:26, kmalu pa tudi sami povedli pri 28:27. Od tu naprej so tekmo nadzorovali in jo varno pripeljali do konca.

Najbolj učinkovit pri domačih je bil z devetimi goli Filip Jerenec, po sedem sta jih pristavila še Martin Hebar in Tadej Sok. Pri Kopru je osem golov dosegel Benjamin Bekrić, sedem pa jih je dodal Amir Bašić.

V naslednjem krogu bodo Ormožani gostovali v Ivančni Gorici, Koprčani pa bodo doma gostili Riko Ribnico.

IZJAVI PO TEKMI:

Filip Jerenec, igralec RK Jeruzalem Ormož:
"Nismo vajeni igrati tekem ritem sobota - sreda. Poznala se nam je še utrujenost po sobotni tekmi v Celju. Dolgo časa smo rabili, da smo prišli v svoj ritem in šele v zadnjih minutah odigrali kot znamo. Še vedno nam šepa igra v obrambi. Teo Šulek ima težave s poškodbo, kar se nam pozna pri moči v obrambi. Koper moram pohvaliti za predstavo na Hardeku. Ta zmaga nam veliko pomeni. Zdaj je čas, da začnemo razmišljati o Granitasu in evropski preizkušnji, na katero vabim publiko. Evropska tekmovanja se ne igra vsak dan in menim, da je to veliko priznanje za klub, navijače, mesto, občino Ormož in pripadnike ormoškega rokometa."

Sandi Muminović, igralec RD Koper:
"Odigrali smo zelo dober prvi polčas, tudi začetek drugega polčasa je bil odličen. V zaključku smo se še enkrat več prepričali kaj pomeni igrati na Hardeku. Pri Jeruzalemu sta Filip Ranfl v golu in Filip Jerenec v napadu preobrnila potek tekme in na koncu smo morali priznati poraz. V zaključku smo enostavno naredili preveč napak, grešili sedemmetrovke, nasprotne napade in neovirane mete iz krila. Verjamem, da z ekipo, ki jo imamo, lahko pridemo med najboljših osem ekip."