28. 6. 2024

Na Hrvaškem od mladincev tekmeci boljši za gol

Slovenska reprezentanca fantov do 20 let je zaključila drugi ciklus sklepnih priprav na domače evropsko prvenstvo, ki se v Celju in Laškem začenja 10. julija. Izbranci Klemna Luzarja so v Ivanić Gradu kljub nepopustljivosti morali priznati premoč gostiteljem s 33:34.
Mladi Slovenci so odločno začeli tretjo pripravljalno tekmo. V sedmi minuti je Alen Begič Zbačnik povišal na 6:3, isti igralec je dve minuti za tem povišal še na 8:6. Za tem je hrvaška vrsta vzpostavila ravnotežje, zadnjih 10 minut prvega polčasa pa dobila z 8:3, kar je bilo dovolj za vodstvo ob glavnem odmoru z 18:14.

Takoj na začetku drugega polčasa je hrvaško vodstvo naraslo na pet zadetkov (19:14), a Slovenci niso vrgli puške v koruzo. Z vztrajno in borbeno igro so počasi nižali zaostanek, svoj trenutek pa doživeli v 57. minuti, ko so po golih Luka KačičnikaNaceta Zajca in Malika Tatarja, s sedmimi zadetki sicer prvega slovenskega strelca, rezultat poravnali na 30:30. Lun Ključanin in Tatar sta za tem rezultat poravnala še na 31:31 in 32:32, v dobri minuti preostanka pa so nekoliko več sreče in znanja vendarle prikazali gostitelji.

Pred mladinsko reprezentanco je prost vikend, znova pa se bo zbrala v ponedeljek, ko se bo vrnila v Zreče. Tam je prebila tudi minuli teden, v katerem je v sredo za gol klonila tudi proti Avstriji (27:28). V prvem tednu je odigrala še tekmo proti Kuvajtu in jo dobila z 31:18.

Tudi tretji sklop priprav bo v prihodnjem tednu slovenska reprezentanca sklenila s pripravljalno tekmo. Znova bodo tekmeci Hrvati, le da se bosta ekipi tedaj srečali v Celju v dvorani Golovec. V petek, 5. julija se bo tekma začela ob 19. uri.