Show menu

Intervjuji - 2009

12. 8. 2009

Mladi Slovenci v drugem delu v Egiptu najprej s Portugalsko, Razgor peti strelec SP

12. 8. 2009 - Slovenska moška mladinska reprezentanca do 21 let bo po sredinem prostem dnevu v četrtek začela z glavnim delom tekmovanja na svetovnem prvenstvu v Egiptu. Prvi dan, 13. avgusta, ob 17.30 po srednjeevropskem času se bodo slovenski mladinci najprej pomerili s Portugalsko.
12. 8. 2009

Nemška rokometna zveza Lemmeja in Ullricha kaznovala le z devetimi meseci

12. 8. 2009 - Nemška rokometna zveza (DHB) je sodnika Franka Lemmeja in Bernda Ullricha, ki sta bila vpletena v podkupovalno afero, kaznovala le z devetmesečno prepovedjo sojenja, ne glede na dejstvo, da ju je Evropska rokometna zveza kaznovala s petimi leti.
11. 8. 2009

Četa selektorja Slavka Iveziča v Egiptu brez izgubljene točke napredovala v drugi del SP

11. 8. 2009 - Slovenska mladinska moška rokometna reprezentanca je na svetovnem prvenstvu v Egiptu izvrstno opravila s prvim delom tekmovanja, potem ko je v petem krogu ugnala še Nizozemsko s 37:30 (19:13). Mladi Slovenci so brez izgubljene točke napredovali v glavni del tekmovanja, v katerem se bodo za polfinalno vstopnico borili še z Dansko, Portugalsko in Češko.
11. 8. 2009

Slovenske mladinke v petek začenjajo z evropskim prvenstvom na Madžarskem

11. 8. 2009 - V petek se na Madžarskem začenja tretje evropsko prvenstvo za mladinke do 19 let. Med 16 nastopajočimi reprezentancami bo tudi slovenska, ki jo vodi Uroš Bregar. Slovenke v prvem krogu (v petek ob 18.30) najprej čaka Avstrija.
10. 8. 2009

Slovenski mladinci so v Egiptu spravili na kolena tudi aktualne svetovne prvake Švede

10. 8. 2009 - Na svetovnem prvenstvu v Egiptu je moška mladinska reprezentanca Slovenije na četrti tekmi v skupini C dosegla že četrto zmago. Izbranci selektorja Slavka Iveziča so v derbiju skupine premagali aktualne svetovne prvake Švede s 33:29 (17:16) ter si že krog pred koncem predtekmovanja zagotovili prvo mesto v skupini in napredovanje med najboljših dvanajst reprezentanc na svetu.
9. 8. 2009

Prost dan v Egiptu minil kot priprava na Švede

9. 8. 2009 - Na mladinskem svetovnem prvenstvu v Egiptu so Slovenci prost dan (nedelja) izkoristili za počitek in temeljito pripravo na tekmo kroga kroga proti Švedski. Slovenci so v popoldanskih urah opravili krajši trening, na katerem so uigravali igro v obrambi, ki bo zagotovo ključ do uspeha. Reprezentanti se zavedajo, da je Švedska sicer favorit, a naredili bodo vse, da proti aktualnim mladinskim svetovnim prvakom zabeležijo zmago.
9. 8. 2009

Ganljivo slovo švedskega zvezdnika Stefana Lövgrena na rokometnem spektaklu v Kielu

9. 8. 2009 - Pred 10.250 gledalci v dvorani v Kielu se je v soboto od aktivnega igranja poslovil legendarni švedski rokometaš Stefan Lövgren. Ob njegovem slovesu sta bili tudi tekmi med Kielovimi veterani in selekcijo nekdanjih svetovnih zvezdnikov (18:23) ter med sedanjim moštvom nemškega kluba in selekcijo nekdanjih Kielovih igralcev (32:35). Na drugi tekmi sta za svoje nekdanje moštvo igrala tudi Slovenca Roman Pungartnik (2 zadetka) in Vid Kavtičnik (1).
8. 8. 2009

Slovaški reprezentančni vratar Richard Štochl najnovejša okrepitev Celja Pivovarne Laško

8. 8. 2009 - V RK Celje Pivovarna Laško so podpisali pogodbo z izkušenim slovaškim reprezentantom, vratarjem Richardom Štochlom, ki v Celje prihaja iz Madžarske. Tam je igral zadnjih devet sezon: osem v Dunafferju in eno v Veszpremu.

Po zmagi proti Estoniji mladi Slovenci stoodstotni po treh krogih SP v Egiptu

8. 8. 2009 - Slovenska mladinska moška reprezentanca je z odliko opravila svojo nalogo tudi v tretjem krogu predtekmovanja na svetovnem prvenstvu v Egiptu. Po zmagah nad Libijo in Grenladijo je premagala še Estonijo z 31:29. V nedeljo je na SP dan počitka, nato pa mlade Slovence čakata še tekmi proti Švedski (ponedeljek ob 16.30) in Nizozemski (torek ob 16.30).

Na Dunaju odpovedali Champions Trophy za moške in ženske

8. 8. 2009 - Evropska rokometna zveza je bila primorana odpovedati t.i. Champions Trophy, ki naznanja uvod v novo evropsko sezono. Za prvi pokal sezone se tradicionalno pomerijo najboljša moštva minule sezone.