12. 12. 2024
Slovenska ženska reprezentanca je v minulih dveh tednih navduševala s predstavami na evropskem prvenstvu v Avstriji, Švici in na Madžarskem. Srčnost, borbenost, igrivost in energičnost niso ostale neopažene. Med kandidatke za najboljšo postavo tekmovanja so pri evropski rokometni zvezi (EHF) posadili tudi tri Slovenke - Tjašo Stanko, Natašo Ljepoja in Majo Vojnovič.
Glasovanje za slovenske srčne junakinje je možno preko mobilne aplikacije EHF-a, Home of Hnadball, ki je na voljo tako za uporabnike sistema Android kot iOS. Povezavi za prenos najdete
TUKAJ. Glasovanje se bo zaključilo v soboto ob polnoči.
Tjaša Stanko, ki je nominirana med levimi zunanjimi igralkami, je najboljša strelka in podajalka evropskega prvenstva. Z naskokom je najboljša tudi med igralkami, ki so z napadalnim učinkom (seštevek zadetkov in podaj) najbolj pripomogle k uspehom svojih ekip. Od najbližjih zasledovalk je zbrala 19 oziroma 24 točk več.
Krožna napadalka Nataša Ljepoja je steber slovenske obrambe in obenem najpomembnejše orožje Slovenije na šestmetrski črti. Na sedmih slovenskih tekmah je dosegla 28 golov in bila tretja najboljša strelka v ekipi. Le štirikrat njen strel ni zadel želenega cilja. Z 87,5-odstotnim izkoristkom je bila tako najučinkovitejša med Slovenkami, ki so na prvenstvu dosegle vsaj tri zadetke.
Izjemne predstave je v Innsbrucku in na Dunaju nizala tudi Maja Vojnovič. Tekmice so proti slovenski vratarki izstrelile 214 strelov, pri čemer je to druga najvišja značka na tekmovanju. Vojnovič je ob 29-odstotni uspešnosti ubranila 62 strelov, kar jo uvršča na tretje mesto med vratarkami po drugem delu tekmovanja.
Slovenija je EHF Euro sklenila na 10. mestu. Po osvojenih točkah ter razliki med danimi in prejetimi zadetki je bila povsem poravnana s Poljsko, ki pa je dosegla dva zadetka več in zato zasedla mesto višje.
Izbranke Dragana Adžića so tekmovanje začele s porazom
proti Norveški (26:33), po zmagah nad Slovaško s 37:24 in Avstrijo s 25:24 pa
izpolnile močno želeni cilj in si priborile napredovanje v drugi del. Po selitvi
iz Innsbrucka na Dunaj so morale priznati premoč Nizozemski (22:26), Danski (26:33)
in Nemčiji (16:35), premagale pa Švico s 34:25.