5. 10. 2024

Litijanke visoko izgubile na Češkem

Rokometašice Litije so na prvi tekmi drugega kroga evropskega pokala v češkem Chebu izgubile proti Kynžvartu z 22:32 (9:21). Povratna tekma bo 12. oktobra v Litiji.

Litijanke so v mestecu na češko-nemški meji prikazale dva različna obraza. V prvi polovici tekme so bile za razred ali dva slabše od domačih rokometašic, tako da so v 28. minuti zaostale za 13 golov (7:20).

V drugem polčasu so dvignile raven svoje igre ter po zadetku Špele Bajc v 49. minuti več kot prepolovile visok primanjkljaj, potem ko so znižale na 19:25.

V prelomnih trenutkih dvoboja so ponovno močno padle in na koncu izgubile za deset zadetkov (22:32).

Pri ekipi iz Litije je bila najbolj učinkovita Bajc z devetimi goli. Jelena Gavrilović je dosegla šest, Lara Bukovec štiri, Katjuša Ponebšek dva, Manca Kogovšek pa en zadetek.