25. 9. 2024

Ormožani do druge zaporedne zmage

Za rokometaši Jeruzalema Ormoža sta uspešna dva tedna. Potem ko so se minuli vikend uvrstili v drugi krog EHF Evropskega pokala, so v sredo v Ligi NLB na svoji tretji tekmi nanizali drugo zaporedno zmago. V Ivančni Gorici so bili boljši z 29:27.
LIGA NLB, 3. KROG
Sreda, 25. september:
RK SVIŠ CUGELJ OKNA IVANČNA GORICA : RK JERUZALEM ORMOŽ 27:29 (13:12)
Justin 9 (3), Klemenčič 5 (1); Hebar 7 (5), Sok 6.

Igralec tekme: Martin Hebar (RK Jeruzalem Ormož)

Ormožani so gostovali pri SVIŠ-u, ki je v uvodnih dveh krogih doživel dva poraza, tokrat pa je tekmecu nudil odpor vse do konca, a vendarle vpisal še tretji poraz. Jeruzalem Ormož pa je zdaj pri dveh zmagah in porazu.
Po uvodnih minutah, ki so minile v izenačenem obračunu, so si prvi na tekmi zajetnejšo prednost priigrali domači rokometaši, potem ko je najprej Lun Ključanin z zaporednima goloma zadel za 6:3, prednost pa so domači ob igralcu več še povečali na 7:3.
Pozneje so se jim gostje iz Ormoža počasi, a vztrajno približevali, v 28. minuti pa je Martin Hebar s sedemmetrovko tekmo postavil v začetno izhodišče. Na glavni odmor sta ekipi šli ob minimalnem vodstvu Sviša.
V 35. minuti so do prvega vodstva prišli Ormožani, ko so povedli s 16:15, povedli tudi s 17:16 in 18:16, vendar jih je domača zasedba ujela. Nadaljeval se je izenačen boj, v 55. minuti pa je Hebar z novo sedemmetrovko zadel za vodstvo gostov s 25:23.
Ko je Gašper Pungartnik v 59. minuti zadel za 28:25, je bil zmagovalec odločen, čeprav je v 60. minuti Aljaž Kutnar še znižal na 27:28. A Pungartnik je nato z novim zadetkom potrdil zmago.
Pri domačih je bil z devetimi goli najboljši Andraž Justin, pri gostih pa je Hebar dosegel sedem golov, od tega pet s sedmih metrov, Tadej Sok je dodal šest zadetkov.
Obe ekipi nova obračuna v domači ligi čakata že v soboto, ko bo SVIŠ v 4. krogu gostoval pri Ribnici, Jeruzalem Ormož pa bo gostil Slovenj Gradec.

IZJAVI PO TEKMI:

Nik Pirnat, RK SVIŠ Cugelj okna Ivančna Gorica:
“V tekmo smo krenili dobro in motivirano. V drugem polčasu se nam je znova ponovil mrk s prejšnjih tekem, kar je tekmec izkoristil in držal ritem do konca. Čestitke fantom za borbo, zdaj pa se osredotočamo na sobotno gostovanje v Ribnici.”

Saša Prapotnik, trener RK Jeruzalem Ormož:
“Zmage v Ivančni Gorici smo veseli, saj nam točke štejejo dvojno. Malo se je poznala utrujenost z evropskega gostovanja in časa za pripravo ni bilo veliko. SVIŠ-u želim vso srečo v nadaljevanju sezone.”