Ta spletna stran uporablja piškotke
Piškotke uporabljamo, da bi vam omogočili nemoteno in prijetno uporabniško izkušnjo. Z nadaljnjo uporabo te spletne strani se strinjate z našo politiko piškotkov.

O piškotkih

Kaj so piškotki?

Piškotki so male besedilne datoteke, v katere se zapišejo podatki o obisku spletne strani.

Interakcija med spletnim uporabnikom in spletno stranjo je s pomočjo piškotkov hitrejša in enostavnejša. Z njihovo pomočjo si spletna stran zapomni posameznikove preference in izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih straneh pa je bolj učinkovito in prijetno.

Razlogov za uporabo piškotkov je več, kot prvi gotovo njihova lastnost shranjevanja podatkov o stanju posamezne spletne strani (izbira jezika, število prikazanih rezultatov, velikost pisave itn.), pomagajo pri izvajanju spletnih storitev (registracija, vsebina nakupovalne košarice, prijava na e-novice, ogled videa itn.), pomagajo pri zbiranju podatkov o navadah spletnih uporabnikov (število obiskov, uporabnikom zanimiva vsebina itn.), s katerimi si pomagamo izboljšati vašo uporabniško izkušnjo in ocenimo učinkovitost zasnove spletne strani.

Nobeni piškotki, ki jih uporabljamo na svojih spletnih straneh, ne zbirajo podatkov, s katerimi bi vas bilo mogoče osebno prepoznati.

Ker želimo biti z vami popolnoma odkriti, smo pripravili seznam vseh piškotkov, ki jih uporabljamo, in zakaj. Upoštevajte, da se z nadaljnjo uporabo te spletne strani strinjate z našo rabo opisanih piškotkov.

Katere piškotke uporablja ta spletna stran?

Nujno potrebni piškotki

Piškotki, ki nam pomagajo ustrezno prikazati vsebine, omogočajo delovanje obrazcev, košarice in drugih bistvenih elementov spletne strani.
Tovrstni piškotki so aktivni le v času trajanja seje.
Primer uporabljenih piškotkov: ASP.NET_SessionId

Google Analytics

Google Analytics je storitev spletnega analiziranja. Nudi nam informacije o obnašanju uporabnikov na naši spletni strani in nam s tem pomaga ustvariti boljšo uporabniško izkušnjo, prikazati relevantno vsebino itn. Pri razbiranju teh podatkov vas ne moremo osebno prepoznati.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 2 let.
Primer uporabljenih piškotkov: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.
Več >>

Youtube

Storitev YouTube uporabljamo za predvajanje video posnetkov, piškotki pa se uporabljajo za beleženje podatkov o ogledih, shranjevanje priljublejnih uporabniških nastavitev, prikaz relevantnih video posnetkov itn.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE
Več >>

Google maps

Google maps pripadajoče piškotke uporabljamo za prikaz uporabniku prijaznega zemljevida in označb lokacije.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: SID, SAPISID, APISID, SSID, HSID, NID, PREF
Več >>

Facebook

Piškotki storitve Facebook personalizirajo izkušnjo skupne rabe, saj vam omogoča prijavo in preprosto interakcijo z družabnimi omrežji in beležijo število delitev, všečkov, komentarjev.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 5 let.
Primer uporabljenih piškotkov: act,locale, lu, datr, csm
Več >>

Kako lahko upravljate ali brišete piškotke?

Piškotkov nikakor ne bomo uporabljali za zbiranje vaših osebno določljivih podatkov, po želji pa lahko nastavitve o uporabi piškotkov spremenite tudi v brskalniku svojega računalnika ali mobilne naprave.

Večina modernih brskalnikov omogoča, da sprejmete ali zavrnete vse piškotke, sprejmete ali zavrnete le določene vrste piškotkov ali pa si nastavite opozorilo, da stran želi shraniti piškotek na vašo napravo. Izbrišete lahko tudi piškotke, ki jih je brskalnik že shranil na vaši napravi.

Opozarjamo vas, da v primeru izklopa piškotkov vse funkcionalnosti spletnih strani morda ne bodo delovale enako učinkovito, opozorilo o uporabi piškotkov se bo prikazalo ob vsakem obisku, dolgoročno pa bo to negativno vplivalo na vašo uporabniško izkušnjo.

Postopek spremembe nastavitev piškotkov se v vsakem brskalniku razlikuje. Informacijo o tem lahko poiščete s pomočjo funkcije »Pomoč«, obiščete www.aboutcookies.org, ki nazorno razloži postopek v vseh modernih brskalnikih, ali pa nas kontaktirate prek e-pošte.

Kako ravnamo z vašimi osebnimi podatki, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani in prijavi na e-novice?

Podatke, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani, uporabljamo izključno za namene predaje sporočila (oddaja povpraševanja, rezervacije, nakupa itn.) oz. zahtevane storitve. Vaše podatke skrbno varujemo in jih nikakor ne posredujemo tretjim osebam oziroma uporabljamo za kakršne koli druge namene.

S prijavo na e-novice soglašate, da vaš elektronski naslov uporabljamo za namene obveščanja o novostih. Iz sistema se lahko kadarkoli izpišete in sicer tako, da v poslanem elektronskem sporočilu kliknete na označeno povezavo za odjavo.

Piškotke Google Analytics in DoubleClick je mogoče onemogočiti tudi s pomočjo navodil, ki so na voljo preko spodnjih povezav:
Google Analytics https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en
Double Click: http://www.google.com/policies/technologies/ads/
AddThis: http://www.addthis.com/privacy/opt-out-saved#.UbmBr6zDCZd

Več informacij o piškotkih je na voljo tudi v smernicah informacijskega pooblaščenca

27. 9. 2022

Junaki na vozičkih poslali bronasti pozdrav

Minulo nedeljo je slovenska reprezentanca v rokometu na vozičkih poskrbela za izjemen uspeh, saj je na svetovnem prvenstvu v Egiptu osvojila bronasto odličje. V poznih ponedeljkovih urah se je ekipa vrnila v domovino, dan kasneje pa stopila pred predstavnike sedme sile.  

 

»V Egipt smo se podali z izvrstnim občutkom, se pa izjemna energija, ki je vladala v ekipi, težko opiše. Ob prihodu v Kairo so se stvari postavile na glavo, saj, kot sem že dejal pred potjo, na voljo nismo imeli posnetkov ali kakšnih drugih oprijemljivejših informacij, kako rokomet na vozičkih igra naša konkurenca,« se dnevov pred odhodom v deželo faraonov spominja selektor Tone Barič.


Slovenska ekipa je bila takoj po prihodu v Kairo postavljena v nehvaležen položaj. »Ekipa se je prilagajala vsem situacijam, na in izven igrišča. Takoj je sprejela taktične spremembe, ki so bile potrebne. Mi smo mesec in pol trenirali na parketu, v Egiptu pa nas je pričakala umetna masa oziroma guma, ki je zahtevala povsem drugačen način igre in drugačen razpored igralcev. V takšnih pogojih vsi, žal, niso mogli priti do minut na igrišču, ki smo jim jih želeli zagotoviti pred začetkom tekmovanja. Uspešno so se namreč na podlagi gibali le resnično hitri igralci,« je še razkril Primorec na slovenski klopi in obenem pohvalil prispevek Jovite Jeglič pri igri vratarja, ki je prav tako zahtevala določena prilagajanja.


Da pogoji niso bili presenečenje le za selektorja, je poudarila tudi slednja. »Za ekipo je bil pravi šok, ko je pred nas stopil selektor Barič in povedal, da bomo morali spremeniti taktiko. Mesec in pol smo se namreč trenirali povsem drugače. Moram biti iskrena in samokritična, v prvem polčasu uvodne tekme proti Braziliji sem bila na igrišču kar nekako izgubljena. A zatem je vse šlo le navzgor. Uvodni tekmi s kasnejšima finalistoma sta nam dali dobro popotnico za naprej,« spomine na začetek tekmovanja navrže Jegličeva.


»Pred zadnjo tekmo smo čutili malo pritiska. V slačilnici smo se s soigralci pogovarjali, da se bomo Čilencem oddolžili za poraz, da bomo zaigrali drugače, bolje. Bili smo zelo blizu, a obenem zelo daleč,« doda slovenska reprezentantka. A konec dober, vse dobro, bi lahko rekli. »Pohvaliti moram psihološko pripravo, ki je bila na resnično visoki ravni. Neverjetno smo si vsi želeli bronaste medalje. Med igro smo si marsikaj povedali le s pogledom. Skorajda vsak izmed nas je športnik že od prej, vsak iz nekega drugega športa. Nihče pa ni imel medalje s tako velikega tekmovanja, zato je bila motivacija izjemna,« je še dodala.


Še enkrat več se je za iskrivega sogovornika izkazal kapetan reprezentance v rokometu na vozičkih Nenad Stojaković. »Pred tekmo za bron se ti odvije retroperspektiva. Spominjaš stvari, ki si jih v življenju dal skozi, na športne dogodivščine v vlogi aktivnega športnika, na družino. Dvakrat 10 minut igre ti na koncu da nekakšno poplačilo vsega,« pove nekdanji rokometaš, ki je zbral 33 nastopov za slovensko reprezentanco.


Usoda je hotela, da je igranje rokometa na njegovemu telesu pustilo trajne posledice. »Sedaj, ko sem se začel ukvarjati z rokometom na vozičkih, v moji glavi »selitev« v voziček predstavlja majhen davek. Lahko rečem, da sem z minulim tekmovanjem začel znova živeti. Ne me narobe razumeti, vendar ko se je zgodil prelomen življenjski trenutek, je bilo, kot da bi prenehal jemati poživila. Ko pa smo prišli na to tekmovanje, sem znova oživel, kot da bi spet zaužil te substance,« slikovito in z velikim nasmeškom pove, kaj mu daje rokomet na vozičkih ter obenem pristavi: »Rokomet ti ostane v krvi in ne glede ena to, kaj se mi je zgodilo, sem ravno zaradi njega lahko hitreje prebrodil vse, kar prinaša invalidski voziček. Seveda pa tu brez podpore družine ne bi šlo.«


In kaj je bilo tisto, kar je na tekmi za bron prevesilo tehtnico na slovensko stran? »Morda se sliši patetično, a skozi celotno tekmo smo bili vsi na robu sreče in robu solza. Zagotovo je bila naša prednost pred ostalimi ta, da smo v ekipi imeli dve ženski, ki pa sta igrali povsem moško igro,« je z odgovorom na novinarski konferenci prisotne nasmejal Stojaković, a s tem poudaril, kako veliko vlogo sta v ekipi imeli Jovita Jeglič in Tanja Cerkvenik. Rokomet na vozičkih namreč lahko igrajo osebe obeh spolov, pri čemer velja pravilo, da mora vsaka ekipa vsebovati vsaj eno žensko. Slovenija se je med svetovno elito podala z dvema!


Kolesje je steklo in Slovenija je po nekoliko drame na tekmi za bron sploh prvič na svetovnem prvenstvu dobila prvi 10-minutni del igre. »Tekme za medalje ne greš igrati, temveč greš na njih zmagati. Posebna motivacija ni bila potrebna. Vsi vemo, da ko imaš enkrat možnost priti do Rima, je zelo lepo, če vidiš tudi papeža,« znova v slikovitem tonu zaključuje Stojaković. Slovenska vrsta je v nadaljevanju kmalu strla tekmece in osvojila zgodovinski bron.


Slovenska reprezentanca je po prvem delu svetovnega prvenstva zasedla četrto mesto. Z 2:1 je ugnala Nizozemsko in Indijo, z 0:2 pa klonila proti Braziliji, Egiptu in po ogorčenemu boju tudi Čilu. Slednji je po prvem delu zasedel tretje mesto in se tako minulo nedeljo za bron znova pomeril s slovensko vrsto. Slednji se je v drugo tekmecem iz Južne Amerike uspelo oddolžiti in popisati nov list v zgodovini uspehov slovenskega rokometa. 

 

Barve Slovenije so zastopali Matej ArhAljoša ŠkaperMilan SlapničarKlemen LokarJovita JegličDavid ŠkorjancTanja CerkvenikAnton Zakrajšek in kapetan Nenad Stojaković. Z roba igrišča je ekipo odlično vodil selektor Barič, za nemoteno delovanje ekipe pa so skrbeli še tehnični vodja Jožef Jeraj, fizioterapevtka Azra Imamović ter vodja ekipe Maja Užmah.