Ta spletna stran uporablja piškotke
Piškotke uporabljamo, da bi vam omogočili nemoteno in prijetno uporabniško izkušnjo. Z nadaljnjo uporabo te spletne strani se strinjate z našo politiko piškotkov.

O piškotkih

Kaj so piškotki?

Piškotki so male besedilne datoteke, v katere se zapišejo podatki o obisku spletne strani.

Interakcija med spletnim uporabnikom in spletno stranjo je s pomočjo piškotkov hitrejša in enostavnejša. Z njihovo pomočjo si spletna stran zapomni posameznikove preference in izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih straneh pa je bolj učinkovito in prijetno.

Razlogov za uporabo piškotkov je več, kot prvi gotovo njihova lastnost shranjevanja podatkov o stanju posamezne spletne strani (izbira jezika, število prikazanih rezultatov, velikost pisave itn.), pomagajo pri izvajanju spletnih storitev (registracija, vsebina nakupovalne košarice, prijava na e-novice, ogled videa itn.), pomagajo pri zbiranju podatkov o navadah spletnih uporabnikov (število obiskov, uporabnikom zanimiva vsebina itn.), s katerimi si pomagamo izboljšati vašo uporabniško izkušnjo in ocenimo učinkovitost zasnove spletne strani.

Nobeni piškotki, ki jih uporabljamo na svojih spletnih straneh, ne zbirajo podatkov, s katerimi bi vas bilo mogoče osebno prepoznati.

Ker želimo biti z vami popolnoma odkriti, smo pripravili seznam vseh piškotkov, ki jih uporabljamo, in zakaj. Upoštevajte, da se z nadaljnjo uporabo te spletne strani strinjate z našo rabo opisanih piškotkov.

Katere piškotke uporablja ta spletna stran?

Nujno potrebni piškotki

Piškotki, ki nam pomagajo ustrezno prikazati vsebine, omogočajo delovanje obrazcev, košarice in drugih bistvenih elementov spletne strani.
Tovrstni piškotki so aktivni le v času trajanja seje.
Primer uporabljenih piškotkov: ASP.NET_SessionId

Google Analytics

Google Analytics je storitev spletnega analiziranja. Nudi nam informacije o obnašanju uporabnikov na naši spletni strani in nam s tem pomaga ustvariti boljšo uporabniško izkušnjo, prikazati relevantno vsebino itn. Pri razbiranju teh podatkov vas ne moremo osebno prepoznati.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 2 let.
Primer uporabljenih piškotkov: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.
Več >>

Youtube

Storitev YouTube uporabljamo za predvajanje video posnetkov, piškotki pa se uporabljajo za beleženje podatkov o ogledih, shranjevanje priljublejnih uporabniških nastavitev, prikaz relevantnih video posnetkov itn.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE
Več >>

Google maps

Google maps pripadajoče piškotke uporabljamo za prikaz uporabniku prijaznega zemljevida in označb lokacije.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: SID, SAPISID, APISID, SSID, HSID, NID, PREF
Več >>

Facebook

Piškotki storitve Facebook personalizirajo izkušnjo skupne rabe, saj vam omogoča prijavo in preprosto interakcijo z družabnimi omrežji in beležijo število delitev, všečkov, komentarjev.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 5 let.
Primer uporabljenih piškotkov: act,locale, lu, datr, csm
Več >>

Kako lahko upravljate ali brišete piškotke?

Piškotkov nikakor ne bomo uporabljali za zbiranje vaših osebno določljivih podatkov, po želji pa lahko nastavitve o uporabi piškotkov spremenite tudi v brskalniku svojega računalnika ali mobilne naprave.

Večina modernih brskalnikov omogoča, da sprejmete ali zavrnete vse piškotke, sprejmete ali zavrnete le določene vrste piškotkov ali pa si nastavite opozorilo, da stran želi shraniti piškotek na vašo napravo. Izbrišete lahko tudi piškotke, ki jih je brskalnik že shranil na vaši napravi.

Opozarjamo vas, da v primeru izklopa piškotkov vse funkcionalnosti spletnih strani morda ne bodo delovale enako učinkovito, opozorilo o uporabi piškotkov se bo prikazalo ob vsakem obisku, dolgoročno pa bo to negativno vplivalo na vašo uporabniško izkušnjo.

Postopek spremembe nastavitev piškotkov se v vsakem brskalniku razlikuje. Informacijo o tem lahko poiščete s pomočjo funkcije »Pomoč«, obiščete www.aboutcookies.org, ki nazorno razloži postopek v vseh modernih brskalnikih, ali pa nas kontaktirate prek e-pošte.

Kako ravnamo z vašimi osebnimi podatki, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani in prijavi na e-novice?

Podatke, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani, uporabljamo izključno za namene predaje sporočila (oddaja povpraševanja, rezervacije, nakupa itn.) oz. zahtevane storitve. Vaše podatke skrbno varujemo in jih nikakor ne posredujemo tretjim osebam oziroma uporabljamo za kakršne koli druge namene.

S prijavo na e-novice soglašate, da vaš elektronski naslov uporabljamo za namene obveščanja o novostih. Iz sistema se lahko kadarkoli izpišete in sicer tako, da v poslanem elektronskem sporočilu kliknete na označeno povezavo za odjavo.

Piškotke Google Analytics in DoubleClick je mogoče onemogočiti tudi s pomočjo navodil, ki so na voljo preko spodnjih povezav:
Google Analytics https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en
Double Click: http://www.google.com/policies/technologies/ads/
AddThis: http://www.addthis.com/privacy/opt-out-saved#.UbmBr6zDCZd

Več informacij o piškotkih je na voljo tudi v smernicah informacijskega pooblaščenca

Tekme v živo
24. 11. 2021

Poslovil se je Šjor Praljak

Čeprav je bil že v 86. letu svojega življenja nas je v ponedeljkovem dopoldnevu presenetila novica na rokometnem portalu v Bosni in Hercegovini, da je svojo življenjsko pot sklenil Srđan Praljak Šjor, ki je v zadnjem obdobju svoje trenerske poti deloval tudi v Sloveniji, kamor ga je pognala vojna vihra v njegovi Bosni in Hercegovini, ki jo je ves čas nosil v svojem srcu. Luč sveta je »Šjor« zagledal še v kraljevini Jugoslaviji. Kmalu je ostal brez očeta, tako da ga je pot z materjo vodila ob Jadransko morje. V Kaštelih je opravil prvi del izobraževanja, klasično gimnazijo pa je obiskoval v Splitu. 

Po vojni je svojo pot znova našel v Bosni, za katero je vsaj v času delovanja v Škofji Loki vedno govoril, da je to njegovo okolje. V Sarajevu je ob nastopanju za Mlado Bosno opravil tudi študij na Pravni fakulteti. Ne glede na izobrazbo v pravni stroki pa je bil njegova ljubezen ves čas šport in seveda rokomet kateremu je bil predan vse dokler je lahko »migal«, kar je povedal tudi ob našem zadnjem snidenju od katerega pa je minilo že obilo časa. Vsekakor preveč. 

Kot igralec, seveda reprezentant nekdanje skupne države je hitro prevzel tudi trenersko delo pri Bosni v Visokem. Tam si je z gospo Jasno ustvaril tudi družino v kateri so se mu rodili trije otroci – hčerki Nikolina, Jelena in sin Nebojša, za večino v slovenskem prostoru znan le pod nadimkom Mišo. Ko je Šjor deloval ob sotočju obeh Sor je bil Mišo tudi sestavni del njegove ekipe.

S svojim zagnanim in inovativnim delom za tisti čas je Bosno Visoko postavil na zemljevid rokometne Jugoslavije ravno v času ko je le ta v Muenchnu prišla tudi do naslova olimpijskih prvakov. Predvsem njegovo delo z mlajšimi selekcijami je bilo vedno zelo čislano. Tako je vrsto let vodil BiH na turnirjih »Bratstva i jedinstva«, bil pa je tudi na čelu mladinske YU reprezentance. Tudi tiste, ki je leta 1977 na Švedskem osvojila prvo odličje za jugoslovanski mladinski rokomet na svetovnem prvenstvu. V to izbrano vrsto je bil iz Slovenije povabljen tudi Slavko Ivezić.

Ob razpadu »njegove« države kot je vedno rad poudaril je bil po selitvah in delovanju v Zenici, Sarajevu, Tuzli, znova »doma« v Visokem. Kot vsakdo je ob vojni vihri v njegovih krajih zapustil domače ognjišče, nedvomno pa vojna ni bil njegov izbor. Zavetje je našel v Sloveniji. Tu sta mu najbolj pomagala rokometna prijatelja in tudi življenjska sopotnika Vinko Kandija in Ivan Dundo Munitić. Najprej je začel z delovanjem v Prekmurju, kmalu pa ga je pot pripeljala v najbolj rokometno mesto na Gorenjskem. V Škofjo Loko. In to v času ko v Loki rokometne rožice niso najlepše cvetele. Novega izziva se Šjor Praljak kot vedno ni ustrašil. Zavihal je rokave in opravil vrhunsko delo. »Njegova« generacija je škofjeloški rokomet držala blizu vrha slovenskega prvenstva več kot desetletje. Po Škofji Loki je »Šjor« odšel še na Bližnji vzhod, v Katar in Savdsko Arabijo. Ob slovenskem rokometnem igrišču smo ga nazadnje videli ob tekmi slovenske in hrvaške reprezentance v Kopru. 

Po vrnitvi iz arabskega sveta se je ustalil na Reki, kamor je družino zaradi vojne vihre v BIH preselil že v začetku devetdesetih. Na Reki je »Šjor« tudi končal svojo življenjsko pot in tam bo v četrtek tudi pokopan.