Ta spletna stran uporablja piškotke
Piškotke uporabljamo, da bi vam omogočili nemoteno in prijetno uporabniško izkušnjo. Z nadaljnjo uporabo te spletne strani se strinjate z našo politiko piškotkov.

O piškotkih

Kaj so piškotki?

Piškotki so male besedilne datoteke, v katere se zapišejo podatki o obisku spletne strani.

Interakcija med spletnim uporabnikom in spletno stranjo je s pomočjo piškotkov hitrejša in enostavnejša. Z njihovo pomočjo si spletna stran zapomni posameznikove preference in izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih straneh pa je bolj učinkovito in prijetno.

Razlogov za uporabo piškotkov je več, kot prvi gotovo njihova lastnost shranjevanja podatkov o stanju posamezne spletne strani (izbira jezika, število prikazanih rezultatov, velikost pisave itn.), pomagajo pri izvajanju spletnih storitev (registracija, vsebina nakupovalne košarice, prijava na e-novice, ogled videa itn.), pomagajo pri zbiranju podatkov o navadah spletnih uporabnikov (število obiskov, uporabnikom zanimiva vsebina itn.), s katerimi si pomagamo izboljšati vašo uporabniško izkušnjo in ocenimo učinkovitost zasnove spletne strani.

Nobeni piškotki, ki jih uporabljamo na svojih spletnih straneh, ne zbirajo podatkov, s katerimi bi vas bilo mogoče osebno prepoznati.

Ker želimo biti z vami popolnoma odkriti, smo pripravili seznam vseh piškotkov, ki jih uporabljamo, in zakaj. Upoštevajte, da se z nadaljnjo uporabo te spletne strani strinjate z našo rabo opisanih piškotkov.

Katere piškotke uporablja ta spletna stran?

Nujno potrebni piškotki

Piškotki, ki nam pomagajo ustrezno prikazati vsebine, omogočajo delovanje obrazcev, košarice in drugih bistvenih elementov spletne strani.
Tovrstni piškotki so aktivni le v času trajanja seje.
Primer uporabljenih piškotkov: ASP.NET_SessionId

Google Analytics

Google Analytics je storitev spletnega analiziranja. Nudi nam informacije o obnašanju uporabnikov na naši spletni strani in nam s tem pomaga ustvariti boljšo uporabniško izkušnjo, prikazati relevantno vsebino itn. Pri razbiranju teh podatkov vas ne moremo osebno prepoznati.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 2 let.
Primer uporabljenih piškotkov: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.
Več >>

Youtube

Storitev YouTube uporabljamo za predvajanje video posnetkov, piškotki pa se uporabljajo za beleženje podatkov o ogledih, shranjevanje priljublejnih uporabniških nastavitev, prikaz relevantnih video posnetkov itn.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE
Več >>

Google maps

Google maps pripadajoče piškotke uporabljamo za prikaz uporabniku prijaznega zemljevida in označb lokacije.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: SID, SAPISID, APISID, SSID, HSID, NID, PREF
Več >>

Facebook

Piškotki storitve Facebook personalizirajo izkušnjo skupne rabe, saj vam omogoča prijavo in preprosto interakcijo z družabnimi omrežji in beležijo število delitev, všečkov, komentarjev.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 5 let.
Primer uporabljenih piškotkov: act,locale, lu, datr, csm
Več >>

Kako lahko upravljate ali brišete piškotke?

Piškotkov nikakor ne bomo uporabljali za zbiranje vaših osebno določljivih podatkov, po želji pa lahko nastavitve o uporabi piškotkov spremenite tudi v brskalniku svojega računalnika ali mobilne naprave.

Večina modernih brskalnikov omogoča, da sprejmete ali zavrnete vse piškotke, sprejmete ali zavrnete le določene vrste piškotkov ali pa si nastavite opozorilo, da stran želi shraniti piškotek na vašo napravo. Izbrišete lahko tudi piškotke, ki jih je brskalnik že shranil na vaši napravi.

Opozarjamo vas, da v primeru izklopa piškotkov vse funkcionalnosti spletnih strani morda ne bodo delovale enako učinkovito, opozorilo o uporabi piškotkov se bo prikazalo ob vsakem obisku, dolgoročno pa bo to negativno vplivalo na vašo uporabniško izkušnjo.

Postopek spremembe nastavitev piškotkov se v vsakem brskalniku razlikuje. Informacijo o tem lahko poiščete s pomočjo funkcije »Pomoč«, obiščete www.aboutcookies.org, ki nazorno razloži postopek v vseh modernih brskalnikih, ali pa nas kontaktirate prek e-pošte.

Kako ravnamo z vašimi osebnimi podatki, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani in prijavi na e-novice?

Podatke, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani, uporabljamo izključno za namene predaje sporočila (oddaja povpraševanja, rezervacije, nakupa itn.) oz. zahtevane storitve. Vaše podatke skrbno varujemo in jih nikakor ne posredujemo tretjim osebam oziroma uporabljamo za kakršne koli druge namene.

S prijavo na e-novice soglašate, da vaš elektronski naslov uporabljamo za namene obveščanja o novostih. Iz sistema se lahko kadarkoli izpišete in sicer tako, da v poslanem elektronskem sporočilu kliknete na označeno povezavo za odjavo.

Piškotke Google Analytics in DoubleClick je mogoče onemogočiti tudi s pomočjo navodil, ki so na voljo preko spodnjih povezav:
Google Analytics https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en
Double Click: http://www.google.com/policies/technologies/ads/
AddThis: http://www.addthis.com/privacy/opt-out-saved#.UbmBr6zDCZd

Več informacij o piškotkih je na voljo tudi v smernicah informacijskega pooblaščenca

Tekme v živo
22. 7. 2020

Cvetko postal direktor organizacije ženskega EP 2022

Na sedežu Rokometne zveze Slovenije je v sredo potekala 73. seja predsedstva te organizacije. Na njej so člani soglasno potrdili, da bo naloge direktorja organizacije ženskega članskega evropskega prvenstva, ki ga bo Slovenija sogostila leta 2022, opravljal Jure Cvetko.

Cvetko je v slovenskem rokometnem prostoru dobro poznan. Najprej je bil aktiven kot igralec, za tem pa 10 let še kot mednarodni rokometni sodnik. V zadnjih letih v Ženskem rokometnem klubu Z'dežele deluje kot direktor, obenem pa je eden glavnih organizatorjev evropskih prvenstev za mlajše starostne selekcije, ki jih Slovenija v zadnjih letih gosti v Celju.


"Zahvaljujem se Rokometni zvezi Slovenije za izkazano zaupanje. Prepričan sem, da bomo z ekipo prvenstvo uspeli organizirati na visoki ravni, kot smo bili temu priča že na vseh treh sklepnih turnirjih za mlajše starostne selekcije," je ob imenovanju dejal 45-letni Cvetko in dodal: "Že na prvenstvih mlajših rokometašem in rokometašic smo postavili visoke organizacijske standarde, tako na področju nastanitev kot pri samih tekmovalnih prizoriščih. Obenem smo pokazali precej fleksibilnosti in bili zaradi vsega tega s strani evropske rokometne zveze nagrajeni z veliko pohvalo in zvrhano mero zaupanja. Tudi leta 2022 bomo strmeli k temu, da organizacijo dvignemo še na višjo raven, da bodo na koncu na ta dogodek ponosni člani predsedstva RZS in celotna rokometna Slovenija."


"Jure Cvetko je dolgoletni delavec v rokometu in vrhunski rokometni zanesenjak. S svojo ekipo se je v zadnjih letih izkazal pri organizaciji vrhunskih prvenstev mlajših selekcij, ki so potekala v Celju. Ni bilo naključje, da smo se odločili zanj in ga imenovali za direktorja za žensko evropsko prvenstvo, ki bo v Sloveniji, Makedoniji in Črni gori potekalo leta 2022," je izbor direktorja ženskega evropskega prvenstva uvodoma pospremil predsednik RZS Franjo Bobinac in nato nadaljeval: "V predsedstvu verjamemo, da bo kos nalogam, smo pa na seji spregovorili tudi o zadevah, ki jih bo v prihodnje novi direktor s svojo ekipo moral pazljivo razvijati. Šlo bo namreč za eno največjih tekmovanj v Sloveniji nasploh. Na tem evropskem prvenstvu bo naša generacija igralk tedaj nekje na vrhuncu. Kot domačini se bomo podali v boj, zakaj pa ne tudi za tista najvišja."


Žensko člansko evropsko prvenstvo Cvetku prinaša nov velik organizacijski izziv. Slovenija ga bo med 4. in 22. novembrom 2022 gostila skupaj z Makedonijo in Črno goro. Skupinski del turnirja, ki se ga bo prvič udeležilo 24 reprezentanc, bo potekal v Ljubljani, Celju, Podgorici in Skopju. Tekme Eura na slovenskih tleh bodo gostile ljubljanske Stožice in celjski Zlatorog, v katerem bo v prvem delu igrala naša izbrana vrsta. Tekme drugega dela tekmovanja bodo potekale v slovenski in makedonski prestolnici, obe polfinalni ter tekmi za prvo in tretje mesto pa bodo v Stožicah.


Po letu 2004, ko je Slovenija gostila moško evropsko prvenstvo, na katerem je naša reprezentanca osvojila srebrno kolajno, bo to prvo člansko rokometno prvenstvo in celo prvo žensko člansko prvenstvo med vsemi kolektivnimi športi pri nas.


Kandidatura za organizacijo prvenstva je bila strateška odločitev Rokometne zveze Slovenije za promocijo ženskega rokometa, ki je v Sloveniji v zadnjih letih v vnovičnem vzponu, saj je naša reprezentanca uvrščena že na peto zaporedno veliko tekmovanje (EP 2016, SP 2017, EP 2018, SP 2019, EP 2020). Kot organizatorka prvenstva, bo slovenska izbrana vrsta na tekmovanje uvrščena neposredno.


Na seji so zbrani govorili tudi o predlogu za spremembo Statuta RZS in sicer na področju vpliva predsedstva na nekatere ključne odločitve v primeru izrednih dogodkov oziroma višje sile. Te odločitve so bile do sedaj v celoti v rokah klubov znotraj združenj posameznih ligaških tekmovanj. Nedavna pandemija koronavirusa je bila pokazatelj, da bi bila ta sprememba dobrodošla. Predsedstvo bo predlog podalo na skupščino RZS, ki bo na sporedu 24. avgusta.