Ta spletna stran uporablja piškotke
Piškotke uporabljamo, da bi vam omogočili nemoteno in prijetno uporabniško izkušnjo. Z nadaljnjo uporabo te spletne strani se strinjate z našo politiko piškotkov.

O piškotkih

Kaj so piškotki?

Piškotki so male besedilne datoteke, v katere se zapišejo podatki o obisku spletne strani.

Interakcija med spletnim uporabnikom in spletno stranjo je s pomočjo piškotkov hitrejša in enostavnejša. Z njihovo pomočjo si spletna stran zapomni posameznikove preference in izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih straneh pa je bolj učinkovito in prijetno.

Razlogov za uporabo piškotkov je več, kot prvi gotovo njihova lastnost shranjevanja podatkov o stanju posamezne spletne strani (izbira jezika, število prikazanih rezultatov, velikost pisave itn.), pomagajo pri izvajanju spletnih storitev (registracija, vsebina nakupovalne košarice, prijava na e-novice, ogled videa itn.), pomagajo pri zbiranju podatkov o navadah spletnih uporabnikov (število obiskov, uporabnikom zanimiva vsebina itn.), s katerimi si pomagamo izboljšati vašo uporabniško izkušnjo in ocenimo učinkovitost zasnove spletne strani.

Nobeni piškotki, ki jih uporabljamo na svojih spletnih straneh, ne zbirajo podatkov, s katerimi bi vas bilo mogoče osebno prepoznati.

Ker želimo biti z vami popolnoma odkriti, smo pripravili seznam vseh piškotkov, ki jih uporabljamo, in zakaj. Upoštevajte, da se z nadaljnjo uporabo te spletne strani strinjate z našo rabo opisanih piškotkov.

Katere piškotke uporablja ta spletna stran?

Nujno potrebni piškotki

Piškotki, ki nam pomagajo ustrezno prikazati vsebine, omogočajo delovanje obrazcev, košarice in drugih bistvenih elementov spletne strani.
Tovrstni piškotki so aktivni le v času trajanja seje.
Primer uporabljenih piškotkov: ASP.NET_SessionId

Google Analytics

Google Analytics je storitev spletnega analiziranja. Nudi nam informacije o obnašanju uporabnikov na naši spletni strani in nam s tem pomaga ustvariti boljšo uporabniško izkušnjo, prikazati relevantno vsebino itn. Pri razbiranju teh podatkov vas ne moremo osebno prepoznati.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 2 let.
Primer uporabljenih piškotkov: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.
Več >>

Youtube

Storitev YouTube uporabljamo za predvajanje video posnetkov, piškotki pa se uporabljajo za beleženje podatkov o ogledih, shranjevanje priljublejnih uporabniških nastavitev, prikaz relevantnih video posnetkov itn.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE
Več >>

Google maps

Google maps pripadajoče piškotke uporabljamo za prikaz uporabniku prijaznega zemljevida in označb lokacije.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: SID, SAPISID, APISID, SSID, HSID, NID, PREF
Več >>

Facebook

Piškotki storitve Facebook personalizirajo izkušnjo skupne rabe, saj vam omogoča prijavo in preprosto interakcijo z družabnimi omrežji in beležijo število delitev, všečkov, komentarjev.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 5 let.
Primer uporabljenih piškotkov: act,locale, lu, datr, csm
Več >>

Kako lahko upravljate ali brišete piškotke?

Piškotkov nikakor ne bomo uporabljali za zbiranje vaših osebno določljivih podatkov, po želji pa lahko nastavitve o uporabi piškotkov spremenite tudi v brskalniku svojega računalnika ali mobilne naprave.

Večina modernih brskalnikov omogoča, da sprejmete ali zavrnete vse piškotke, sprejmete ali zavrnete le določene vrste piškotkov ali pa si nastavite opozorilo, da stran želi shraniti piškotek na vašo napravo. Izbrišete lahko tudi piškotke, ki jih je brskalnik že shranil na vaši napravi.

Opozarjamo vas, da v primeru izklopa piškotkov vse funkcionalnosti spletnih strani morda ne bodo delovale enako učinkovito, opozorilo o uporabi piškotkov se bo prikazalo ob vsakem obisku, dolgoročno pa bo to negativno vplivalo na vašo uporabniško izkušnjo.

Postopek spremembe nastavitev piškotkov se v vsakem brskalniku razlikuje. Informacijo o tem lahko poiščete s pomočjo funkcije »Pomoč«, obiščete www.aboutcookies.org, ki nazorno razloži postopek v vseh modernih brskalnikih, ali pa nas kontaktirate prek e-pošte.

Kako ravnamo z vašimi osebnimi podatki, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani in prijavi na e-novice?

Podatke, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani, uporabljamo izključno za namene predaje sporočila (oddaja povpraševanja, rezervacije, nakupa itn.) oz. zahtevane storitve. Vaše podatke skrbno varujemo in jih nikakor ne posredujemo tretjim osebam oziroma uporabljamo za kakršne koli druge namene.

S prijavo na e-novice soglašate, da vaš elektronski naslov uporabljamo za namene obveščanja o novostih. Iz sistema se lahko kadarkoli izpišete in sicer tako, da v poslanem elektronskem sporočilu kliknete na označeno povezavo za odjavo.

Piškotke Google Analytics in DoubleClick je mogoče onemogočiti tudi s pomočjo navodil, ki so na voljo preko spodnjih povezav:
Google Analytics https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en
Double Click: http://www.google.com/policies/technologies/ads/
AddThis: http://www.addthis.com/privacy/opt-out-saved#.UbmBr6zDCZd

Več informacij o piškotkih je na voljo tudi v smernicah informacijskega pooblaščenca

Tekme v živo
18. 6. 2020

Žreb članicam dodelil zahtevno skupino starih znank

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je dobila tekmice na svojem sedmem evropskem prvenstvu, ki ga bosta med 3. in 20. decembrom letos gostili Danska in Norveška. Ples kroglic je izbranke selektorja Uroša Bregarja uvodoma poslal v danski Herning, kjer se bodo v skupini A borile z Dansko, Francijo in Črno goro.

V skupini B v Frederikshavnu na Danskem bodo nastopale Rusija, Švedska, Španija in Češka. Tekme preostalih skupin prvega dela bodo potekale v norveškem Trondheimu. V skupini C se bodo merile Nizozemska, Madžarska, Srbija in Hrvaška, v D pa Romunija, Norveška, Nemčija in Poljska.

V drugi del tekmovanja, ki bo v Stavangerju in Herningu, se bodo uvrstile po tri najboljše izbrane vrste iz vseh štirih skupin. Končnico bo gostilo Oslo.

Ples kroglic je Slovenkam v prvem delu dodelil skupino, v kateri se nahajajo štiri udeleženke lanskega svetovnega prvenstva na Japonskem. Danke, ki bodo 4. ali 5. decembra prve slovenske tekmice, so mundial sklenile na devetem mestu. Štiri mesta nižje so tekmovanje zaključile Francozinje, sicer nosilke žreba za letošnji Euro, in druge tekmice naših deklet (6. ali 7. december), na visoko peto mesto pa so se zavihtele Črnogorke - Sloveniji bodo nasproti stale v zadnjem, tretjem krogu prvega dela (8. ali 9. december) - in si s tem zagotovile nastop na olimpijskem kvalifikacijskem turnirju.

Francija in Črna gora sta bili slovenski tekmici že na zadnjem evropskem prvenstvu leta 2018. Prve so bile tedaj na domačem tekmovanju, na katerem so osvojile tudi končni naslov, boljše s 30:21, slednje pa na uvodni tekmi v prvega dela s 36:32. S Francozinjami so se naša dekleta pomerila tudi v sklepnih pripravah na decembrsko svetovno prvenstvo na Japonskem. Konec lanskega novembra so bile te na pripravljalnem turnirju v Tokiu boljše s 33:21. Malenkost dlje v zgodovino sega zadnji obračun z Dankami, ki so bile tekmice Slovenk v kvalifikacijah za že omenjeni EP 2018. Sredi septembra 2017 so bile prve boljše z 28:22, na povratni tekmi v Celju konec maja 2018 pa z 29:23.

Slovenske rokometašice so doslej šestkrat nastopile na zaključnem turnirju stare celine. Največji uspeh so dosegle na Madžarskem 2004, ko so osvojile deveto mesto. Dve leti pred tem so na svojem premiernem nastopu na Danskem zasedle deseto mesto. V Franciji 2018 so osvojile 13., na Švedskem 2016 14., na Švedskem 2006 ter na Danskem in Norveškem 2010 pa zadnje, 16. mesto.

Uroš Bregar, selektor slovenske ženske članske reprezentance:

"Žreb nam je namenil zahtevne tekmice. S Francijo smo igrali že na zadnjih velikih tekmovanjih. Gre za eno najbolj organiziranih in rokometno bogatih izbranih vrst na svetu. Na lanskoletnem svetovnem prvenstvu si je privoščila rahel spodrsljaj, a je verjetno ta tudi delna posledica pomladitve ekipe. Danska, s katero se bomo v Herningu pomerili v uvodnem krogu, iz leta v leto dviga raven svoje igre. Nedavno je menjala selektorja. Precej njegovih izbrank je mlajših, a v močnejših klubih igrajo vidne vloge. Tudi danska liga je zelo kakovostna. Tudi Črnogorke so že naše stare znanke, saj smo se z njimi merili na zadnjem evropskem prvenstvu. Še vedno imajo možnosti, da se prebijejo tudi na olimpijske igre. Ne glede na imenitne tekmice bomo naredili vse, da se na evropskem prvenstvu predstavimo z našo dobro igro, ki nas krasi v zadnjih nekaj letih. Obenem sem zelo vesel, da bomo z reprezentanco nastopili že na petem zaporednem velikem tekmovanju."


Ana Gros, kapetanka slovenske članske reprezentance:
"Na zadnjih žrebih nekako resnično nimamo sreče. Lahko rečem, da je naša skupina evropskega prvenstva najtežja, čakajo nas same zahtevne tekmice. Čaka nas Francija, s katero se srečamo skorajda na vsakem prvenstvu, tudi Črna gora je bila naša tekmica na zadnjem Euru. Danska je dobro poznana. Je sogostiteljica tega evropskega prvenstva, tako da bomo tudi tokrat v prvem delu igrale proti domačinkam. Ne glede na to smo mi že večkrat dokazali, da se nikogar ne bojimo in lahko z dobro pripravo, pravo osredotočenostjo in željo konkuriramo vsaki reprezentanci. Decembra ne bo nič drugače, znova bomo skušali pripraviti kakšno presenečenje. Morda se nam uspe prebiti v drugi del, a naloga bo vse prej kot lahka."

ŽENSKI EP 2020 (DANSKA IN NORVEŠKA)
PRVI DEL, SKUPINA A (Danska, Herning):

1. krog, 4./5. december 2020:

DANSKA : SLOVENIJA

2. krog, 6./7. december 2020:
SLOVENIJA : FRANCIJA

3. krog, 8./9. december 2020:
ČRNA GORA : SLOVENIJA