Ta spletna stran uporablja piškotke
Piškotke uporabljamo, da bi vam omogočili nemoteno in prijetno uporabniško izkušnjo. Z nadaljnjo uporabo te spletne strani se strinjate z našo politiko piškotkov.

O piškotkih

Kaj so piškotki?

Piškotki so male besedilne datoteke, v katere se zapišejo podatki o obisku spletne strani.

Interakcija med spletnim uporabnikom in spletno stranjo je s pomočjo piškotkov hitrejša in enostavnejša. Z njihovo pomočjo si spletna stran zapomni posameznikove preference in izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih straneh pa je bolj učinkovito in prijetno.

Razlogov za uporabo piškotkov je več, kot prvi gotovo njihova lastnost shranjevanja podatkov o stanju posamezne spletne strani (izbira jezika, število prikazanih rezultatov, velikost pisave itn.), pomagajo pri izvajanju spletnih storitev (registracija, vsebina nakupovalne košarice, prijava na e-novice, ogled videa itn.), pomagajo pri zbiranju podatkov o navadah spletnih uporabnikov (število obiskov, uporabnikom zanimiva vsebina itn.), s katerimi si pomagamo izboljšati vašo uporabniško izkušnjo in ocenimo učinkovitost zasnove spletne strani.

Nobeni piškotki, ki jih uporabljamo na svojih spletnih straneh, ne zbirajo podatkov, s katerimi bi vas bilo mogoče osebno prepoznati.

Ker želimo biti z vami popolnoma odkriti, smo pripravili seznam vseh piškotkov, ki jih uporabljamo, in zakaj. Upoštevajte, da se z nadaljnjo uporabo te spletne strani strinjate z našo rabo opisanih piškotkov.

Katere piškotke uporablja ta spletna stran?

Nujno potrebni piškotki

Piškotki, ki nam pomagajo ustrezno prikazati vsebine, omogočajo delovanje obrazcev, košarice in drugih bistvenih elementov spletne strani.
Tovrstni piškotki so aktivni le v času trajanja seje.
Primer uporabljenih piškotkov: ASP.NET_SessionId

Google Analytics

Google Analytics je storitev spletnega analiziranja. Nudi nam informacije o obnašanju uporabnikov na naši spletni strani in nam s tem pomaga ustvariti boljšo uporabniško izkušnjo, prikazati relevantno vsebino itn. Pri razbiranju teh podatkov vas ne moremo osebno prepoznati.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 2 let.
Primer uporabljenih piškotkov: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.
Več >>

Youtube

Storitev YouTube uporabljamo za predvajanje video posnetkov, piškotki pa se uporabljajo za beleženje podatkov o ogledih, shranjevanje priljublejnih uporabniških nastavitev, prikaz relevantnih video posnetkov itn.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE
Več >>

Google maps

Google maps pripadajoče piškotke uporabljamo za prikaz uporabniku prijaznega zemljevida in označb lokacije.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: SID, SAPISID, APISID, SSID, HSID, NID, PREF
Več >>

Facebook

Piškotki storitve Facebook personalizirajo izkušnjo skupne rabe, saj vam omogoča prijavo in preprosto interakcijo z družabnimi omrežji in beležijo število delitev, všečkov, komentarjev.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 5 let.
Primer uporabljenih piškotkov: act,locale, lu, datr, csm
Več >>

Kako lahko upravljate ali brišete piškotke?

Piškotkov nikakor ne bomo uporabljali za zbiranje vaših osebno določljivih podatkov, po želji pa lahko nastavitve o uporabi piškotkov spremenite tudi v brskalniku svojega računalnika ali mobilne naprave.

Večina modernih brskalnikov omogoča, da sprejmete ali zavrnete vse piškotke, sprejmete ali zavrnete le določene vrste piškotkov ali pa si nastavite opozorilo, da stran želi shraniti piškotek na vašo napravo. Izbrišete lahko tudi piškotke, ki jih je brskalnik že shranil na vaši napravi.

Opozarjamo vas, da v primeru izklopa piškotkov vse funkcionalnosti spletnih strani morda ne bodo delovale enako učinkovito, opozorilo o uporabi piškotkov se bo prikazalo ob vsakem obisku, dolgoročno pa bo to negativno vplivalo na vašo uporabniško izkušnjo.

Postopek spremembe nastavitev piškotkov se v vsakem brskalniku razlikuje. Informacijo o tem lahko poiščete s pomočjo funkcije »Pomoč«, obiščete www.aboutcookies.org, ki nazorno razloži postopek v vseh modernih brskalnikih, ali pa nas kontaktirate prek e-pošte.

Kako ravnamo z vašimi osebnimi podatki, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani in prijavi na e-novice?

Podatke, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani, uporabljamo izključno za namene predaje sporočila (oddaja povpraševanja, rezervacije, nakupa itn.) oz. zahtevane storitve. Vaše podatke skrbno varujemo in jih nikakor ne posredujemo tretjim osebam oziroma uporabljamo za kakršne koli druge namene.

S prijavo na e-novice soglašate, da vaš elektronski naslov uporabljamo za namene obveščanja o novostih. Iz sistema se lahko kadarkoli izpišete in sicer tako, da v poslanem elektronskem sporočilu kliknete na označeno povezavo za odjavo.

Piškotke Google Analytics in DoubleClick je mogoče onemogočiti tudi s pomočjo navodil, ki so na voljo preko spodnjih povezav:
Google Analytics https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en
Double Click: http://www.google.com/policies/technologies/ads/
AddThis: http://www.addthis.com/privacy/opt-out-saved#.UbmBr6zDCZd

Več informacij o piškotkih je na voljo tudi v smernicah informacijskega pooblaščenca

28. 7. 2011

Statistika na SP: Pet zmag in štirje porazi; izenačenje tretjega najboljšega dosežka

Na letošnjem svetovnem prvenstvu v Grčiji so slovenski mladinci odigrali devet tekem. Dosegli so pet zmag (Tunizija, Čile, Norveška, Srbija, Katar) zmag, štirikrat pa so igrišče v Solunu zapustili poraženi (dvakrat Francija, Egipt, Švedska).

 

V predtekmovalni skupini A so slovenski rokometaši štirikrat zmagali in le enkrat izgubili ter osvojili prvo mesto. Svetovno prvenstvo so začeli z zmago proti Tuniziji (32:28; Tunizijci so se nato prebili v polfinale), nato pa so Ivezičevi izbranci zapored spravili na kolena še Čile (42:23), Norveško (30:24) in Srbijo (28:19).

 

Edini poraz v skupini A so Slovenci doživeli proti Franciji (27:31), a tekma za naše fante ni imela posebnega tekmovalnega naboja, saj so si že pred njo zagotovili prvo mesto v skupini.

 

Na žalost je že po tretji tekmi proti Norveški slovenska izbrana vrsta ostala brez huje poškodovanega Žiga Mlakarja, ki je bil eden nosilcev igre. To se je seveda poznalo tudi v nadaljevanju tekmovanja, kajti že v osmini finala so se naši rokometaši krepko namučili s Katarjem. Do zmage (38:35) proti moštvu selektorja Boruta Mačka so namreč prišli šele po dveh podaljških.

Najslabšo predstavo v Solunu je Ivezičevo moštvo prikazalo v četrtfinalu proti Egiptu in zasluženo izgubilo z 21:26. Poraz proti Egipčanom je namesto igranja za kolajne prinesel boj v skupini za uvrstitev od 5. do 8. mesta.

 

Na prvi tekmi v tej skupini so Slovenci po neuspehu proti Egiptu doživeli drugi zaporedni poraz: že drugič je bila zanje usodna prav Francija, ki je slavila s 30:29 in naše igralce potisnila na tekmo za končno sedmo mesto. Proti Švedski je Slovenija nato klonila tretjič zapored (24:27) ter SP v Grčiji končala z izkupičkom petih zmag in štirih porazov.

 

Nastop v Grčiji je bil za moško mladinsko reprezentanco Slovenije osmi v dosednji zgodovini svetovnih prvenstev. Za dvema bronastima kolajnama (Egipt 2009 in Brazilija 2003) so slovenski mladinci v Solunu z osmim mestom izenačili svoj tretji najboljši dosežek - pred tem so bili že dvakrat osmi (Makedonija 2007 in Danska 2005).

 

 

 

ZGODOVINA NASTOPOV SLOVENIJE NA MLADINSKIH SVETOVNIH PRVENSTVIH:

 

 

GRČIJA 2011: 8. Slovenija

 

 

EGIPT 2009: 1. Nemčija, 2. Danska, 3. Slovenija

 

 

MAKEDONIJA 2007: 1. Švedska, 2. Nemčija, Danska, 8. Slovenija

 

 

DANSKA 2005: 1. Danska, 2. Srbija in Črna gora, 3. Madžarska, 8. Slovenija

 

 

BRAZILIJA 2003: 1. Švedska, 2. Danska, 3. Slovenija

 

 

ŠVICA 2001: 1. Rusija, 2. Španija, 3. Švedska, 16. Slovenija

 

 

TURČIJA 1997: 1. Danska, 2. Ukrajina, 3. Francija, 20. Slovenija

 

 

ARGENTINA 1995: 1. Rusija, 2. Španija, 3. Portugalska, 10. Slovenija.