Ta spletna stran uporablja piškotke
Piškotke uporabljamo, da bi vam omogočili nemoteno in prijetno uporabniško izkušnjo. Z nadaljnjo uporabo te spletne strani se strinjate z našo politiko piškotkov.

O piškotkih

Kaj so piškotki?

Piškotki so male besedilne datoteke, v katere se zapišejo podatki o obisku spletne strani.

Interakcija med spletnim uporabnikom in spletno stranjo je s pomočjo piškotkov hitrejša in enostavnejša. Z njihovo pomočjo si spletna stran zapomni posameznikove preference in izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih straneh pa je bolj učinkovito in prijetno.

Razlogov za uporabo piškotkov je več, kot prvi gotovo njihova lastnost shranjevanja podatkov o stanju posamezne spletne strani (izbira jezika, število prikazanih rezultatov, velikost pisave itn.), pomagajo pri izvajanju spletnih storitev (registracija, vsebina nakupovalne košarice, prijava na e-novice, ogled videa itn.), pomagajo pri zbiranju podatkov o navadah spletnih uporabnikov (število obiskov, uporabnikom zanimiva vsebina itn.), s katerimi si pomagamo izboljšati vašo uporabniško izkušnjo in ocenimo učinkovitost zasnove spletne strani.

Nobeni piškotki, ki jih uporabljamo na svojih spletnih straneh, ne zbirajo podatkov, s katerimi bi vas bilo mogoče osebno prepoznati.

Ker želimo biti z vami popolnoma odkriti, smo pripravili seznam vseh piškotkov, ki jih uporabljamo, in zakaj. Upoštevajte, da se z nadaljnjo uporabo te spletne strani strinjate z našo rabo opisanih piškotkov.

Katere piškotke uporablja ta spletna stran?

Nujno potrebni piškotki

Piškotki, ki nam pomagajo ustrezno prikazati vsebine, omogočajo delovanje obrazcev, košarice in drugih bistvenih elementov spletne strani.
Tovrstni piškotki so aktivni le v času trajanja seje.
Primer uporabljenih piškotkov: ASP.NET_SessionId

Google Analytics

Google Analytics je storitev spletnega analiziranja. Nudi nam informacije o obnašanju uporabnikov na naši spletni strani in nam s tem pomaga ustvariti boljšo uporabniško izkušnjo, prikazati relevantno vsebino itn. Pri razbiranju teh podatkov vas ne moremo osebno prepoznati.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 2 let.
Primer uporabljenih piškotkov: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.
Več >>

Youtube

Storitev YouTube uporabljamo za predvajanje video posnetkov, piškotki pa se uporabljajo za beleženje podatkov o ogledih, shranjevanje priljublejnih uporabniških nastavitev, prikaz relevantnih video posnetkov itn.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE
Več >>

Google maps

Google maps pripadajoče piškotke uporabljamo za prikaz uporabniku prijaznega zemljevida in označb lokacije.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: SID, SAPISID, APISID, SSID, HSID, NID, PREF
Več >>

Facebook

Piškotki storitve Facebook personalizirajo izkušnjo skupne rabe, saj vam omogoča prijavo in preprosto interakcijo z družabnimi omrežji in beležijo število delitev, všečkov, komentarjev.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 5 let.
Primer uporabljenih piškotkov: act,locale, lu, datr, csm
Več >>

Kako lahko upravljate ali brišete piškotke?

Piškotkov nikakor ne bomo uporabljali za zbiranje vaših osebno določljivih podatkov, po želji pa lahko nastavitve o uporabi piškotkov spremenite tudi v brskalniku svojega računalnika ali mobilne naprave.

Večina modernih brskalnikov omogoča, da sprejmete ali zavrnete vse piškotke, sprejmete ali zavrnete le določene vrste piškotkov ali pa si nastavite opozorilo, da stran želi shraniti piškotek na vašo napravo. Izbrišete lahko tudi piškotke, ki jih je brskalnik že shranil na vaši napravi.

Opozarjamo vas, da v primeru izklopa piškotkov vse funkcionalnosti spletnih strani morda ne bodo delovale enako učinkovito, opozorilo o uporabi piškotkov se bo prikazalo ob vsakem obisku, dolgoročno pa bo to negativno vplivalo na vašo uporabniško izkušnjo.

Postopek spremembe nastavitev piškotkov se v vsakem brskalniku razlikuje. Informacijo o tem lahko poiščete s pomočjo funkcije »Pomoč«, obiščete www.aboutcookies.org, ki nazorno razloži postopek v vseh modernih brskalnikih, ali pa nas kontaktirate prek e-pošte.

Kako ravnamo z vašimi osebnimi podatki, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani in prijavi na e-novice?

Podatke, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani, uporabljamo izključno za namene predaje sporočila (oddaja povpraševanja, rezervacije, nakupa itn.) oz. zahtevane storitve. Vaše podatke skrbno varujemo in jih nikakor ne posredujemo tretjim osebam oziroma uporabljamo za kakršne koli druge namene.

S prijavo na e-novice soglašate, da vaš elektronski naslov uporabljamo za namene obveščanja o novostih. Iz sistema se lahko kadarkoli izpišete in sicer tako, da v poslanem elektronskem sporočilu kliknete na označeno povezavo za odjavo.

Piškotke Google Analytics in DoubleClick je mogoče onemogočiti tudi s pomočjo navodil, ki so na voljo preko spodnjih povezav:
Google Analytics https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en
Double Click: http://www.google.com/policies/technologies/ads/
AddThis: http://www.addthis.com/privacy/opt-out-saved#.UbmBr6zDCZd

Več informacij o piškotkih je na voljo tudi v smernicah informacijskega pooblaščenca

Tekme v živo
23. 12. 2011

Dopis SLOADO panožnim zvezam o nacionalnem programu preprečevanja dopinga v športu

Slovenska protidopinška organizacija (SLOADO) je nacionalnim panožnim športnim zvezam poslala dopis, v katerem predstavlja "Nacionalni program preprečevanja dopinga v športu v Sloveniji". Dopis objavljamo v celoti in brez pravopisnih popravkov.

 

 

Nacionalnim panožnim športnim zvezam!

 

 

NACIONALNI PROGRAM PREPREČEVANJA DOPINGA V ŠPORTU V SLOVENIJI 

 

 

Spoštovani generalni sekretar!

 

 

Protidopinško gibanje se v Sloveniji v zadnjem obdobju krepi, kar dokazuje tudi enotna podpora udeležencev na 3. Protidopinški konferenci, ki jo je Oddelek za boj proti dopingu organiziral 30.11.2011.

 

 

Ne glede na "nezadovoljiv" odnos MŠŠ do nacionalnega programa preprečevanja dopinga v športu, smo v oddelku odločeni nadaljevati začrtano pot, ki jo je sprejel IO OKS-ZŠZ. Zato vas želimo s tem dopisom spodbuditi za še bolj tvorno sodelovanje na naslednjih treh področjih:


 

 

SPLETNA STRAN www.sloado.si :


 

Kot verjetno veste je bila na konferenci 30.11.2011 predstavljena nova protidopinška spletna stran www.sloado.si, ki je namenjena vsem deležnikom športa, predvsem pa športnikom in njihovim spremljevalcem. Predlagamo in vas hkrati prosimo, da:

 

- na svojo spletno stran namestite povezavo na www.sloado.si in si s tem zagotovite vse informacije in gradiva s področja boja proti dopingu, ki obstajajo v Sloveniji, obvestite svoja športna društva o nastanku nove spletne strani www.sloado.si in jim predlagajte povezavo na našo stran,

 

- informacijo o spletni strani posredujte svojim športnikom, njihovim trenerjem in staršem športnikov in vsem ostalim pristašem vaše zveze.


 

 

INTERNA GLASILA IN REVIJE VAŠE ZVEZE:


 

Kar nekaj zvez uspešno izdaja svoje mesečne ali večmesečne revije, zato predlagamo, da nam v njih zagotovite nekaj prostora za kratke informativne prispevke o boju proti dopingu v športu.

 

 

V oddelku se zavedamo nevarnosti dopinga, ki nas ogroža na vsakem koraku, zato smo osredotočeni na programe ozaveščanja in informiranja, ki omogočajo neposredno komunikacijo s športniki, njihovimi starši in trenerji.

 

 

 

PROGRAM TESTIRANJ V LETU 2012:


 

Nacionalni program na področju testiranja bo v letu 2012 obširnejši in bo primerljiv s programi, ki ga izvajajo v razvitih športnih državah in jih zahteva tudi Kodeks Svetovne protidopinške agencije. Izvajanje protidopinških programov je v olimpijskem letu pod posebnim drobnogledom Mednarodnega olimpijskega komiteja, ki lahko v skladu s svojimi pravili - nacionalni olimpijski komite celo kaznuje, v kolikor le ta ne izvaja protidopinških programov.


 

Da bomo lahko program testiranj pripravili kvalitetno in pravočasno vas prosimo, da nam do 10. januarja 2012 posredujete:

 

- datume vaših državnih prvenstev v letu 2012, s čimer nam boste omogočili pripravo programa nenapovedanih testiranj na tekmovanjih, ki bi jih v skladu s finančnimi možnostmi lahko izvedla SLOADO,

 

 

- sporočite datume vaših mednarodnih prireditev v letu 2012, ki jih boste pod okriljem vaše zveze organizirali v Sloveniji in na njih predvidevate izvedbo dopinških kontrol.

 

 

Po prejetju vaših informacij vas bomo v januarju 2012 obvestili o predvideni izvedbi programa testiranj.


 

 

In kaj formalno pomeni SLOADO?

 

 

- kratica pomeni Slovensko protidopinško organizacijo;

 

 

- trenutno SLOADO predstavlja blagovno znamko protidopinškega delovanja Oddelka za boj proti dopingu pod okriljem Olimpijskega komiteja Slovenije-združenja športnih zvez;

 

 

- v prihodnje pa naj bi ime SLOADO nosila novoustanovljena neodvisna protidopinška organizacija.

 


 

Za vaše sodelovanje in podporo se vam že v naprej iskreno zahvaljujemo.


 

 

S športnimi pozdravi!

 

 

                                                                                                       Janko Dvoršak, vodja oddelka