Ta spletna stran uporablja piškotke
Piškotke uporabljamo, da bi vam omogočili nemoteno in prijetno uporabniško izkušnjo. Z nadaljnjo uporabo te spletne strani se strinjate z našo politiko piškotkov.

O piškotkih

Kaj so piškotki?

Piškotki so male besedilne datoteke, v katere se zapišejo podatki o obisku spletne strani.

Interakcija med spletnim uporabnikom in spletno stranjo je s pomočjo piškotkov hitrejša in enostavnejša. Z njihovo pomočjo si spletna stran zapomni posameznikove preference in izkušnje, s tem je prihranjen čas, brskanje po spletnih straneh pa je bolj učinkovito in prijetno.

Razlogov za uporabo piškotkov je več, kot prvi gotovo njihova lastnost shranjevanja podatkov o stanju posamezne spletne strani (izbira jezika, število prikazanih rezultatov, velikost pisave itn.), pomagajo pri izvajanju spletnih storitev (registracija, vsebina nakupovalne košarice, prijava na e-novice, ogled videa itn.), pomagajo pri zbiranju podatkov o navadah spletnih uporabnikov (število obiskov, uporabnikom zanimiva vsebina itn.), s katerimi si pomagamo izboljšati vašo uporabniško izkušnjo in ocenimo učinkovitost zasnove spletne strani.

Nobeni piškotki, ki jih uporabljamo na svojih spletnih straneh, ne zbirajo podatkov, s katerimi bi vas bilo mogoče osebno prepoznati.

Ker želimo biti z vami popolnoma odkriti, smo pripravili seznam vseh piškotkov, ki jih uporabljamo, in zakaj. Upoštevajte, da se z nadaljnjo uporabo te spletne strani strinjate z našo rabo opisanih piškotkov.

Katere piškotke uporablja ta spletna stran?

Nujno potrebni piškotki

Piškotki, ki nam pomagajo ustrezno prikazati vsebine, omogočajo delovanje obrazcev, košarice in drugih bistvenih elementov spletne strani.
Tovrstni piškotki so aktivni le v času trajanja seje.
Primer uporabljenih piškotkov: ASP.NET_SessionId

Google Analytics

Google Analytics je storitev spletnega analiziranja. Nudi nam informacije o obnašanju uporabnikov na naši spletni strani in nam s tem pomaga ustvariti boljšo uporabniško izkušnjo, prikazati relevantno vsebino itn. Pri razbiranju teh podatkov vas ne moremo osebno prepoznati.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 2 let.
Primer uporabljenih piškotkov: _ga, __utma, __utmb,__utmc, __utmz in __utmv.
Več >>

Youtube

Storitev YouTube uporabljamo za predvajanje video posnetkov, piškotki pa se uporabljajo za beleženje podatkov o ogledih, shranjevanje priljublejnih uporabniških nastavitev, prikaz relevantnih video posnetkov itn.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: Visitor_info1_Live, Use_Hitbox, SID, LOGIN_INFO, use_hotbox, PREF, SSID, HSID, watched_video_id_list, __utma, __utmz, demographics, VISITOR_INFO1_LIVE
Več >>

Google maps

Google maps pripadajoče piškotke uporabljamo za prikaz uporabniku prijaznega zemljevida in označb lokacije.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 10 let.
Primeri uporabljenih piškotkov: SID, SAPISID, APISID, SSID, HSID, NID, PREF
Več >>

Facebook

Piškotki storitve Facebook personalizirajo izkušnjo skupne rabe, saj vam omogoča prijavo in preprosto interakcijo z družabnimi omrežji in beležijo število delitev, všečkov, komentarjev.
Življenjska doba teh piškotkov znaša do 5 let.
Primer uporabljenih piškotkov: act,locale, lu, datr, csm
Več >>

Kako lahko upravljate ali brišete piškotke?

Piškotkov nikakor ne bomo uporabljali za zbiranje vaših osebno določljivih podatkov, po želji pa lahko nastavitve o uporabi piškotkov spremenite tudi v brskalniku svojega računalnika ali mobilne naprave.

Večina modernih brskalnikov omogoča, da sprejmete ali zavrnete vse piškotke, sprejmete ali zavrnete le določene vrste piškotkov ali pa si nastavite opozorilo, da stran želi shraniti piškotek na vašo napravo. Izbrišete lahko tudi piškotke, ki jih je brskalnik že shranil na vaši napravi.

Opozarjamo vas, da v primeru izklopa piškotkov vse funkcionalnosti spletnih strani morda ne bodo delovale enako učinkovito, opozorilo o uporabi piškotkov se bo prikazalo ob vsakem obisku, dolgoročno pa bo to negativno vplivalo na vašo uporabniško izkušnjo.

Postopek spremembe nastavitev piškotkov se v vsakem brskalniku razlikuje. Informacijo o tem lahko poiščete s pomočjo funkcije »Pomoč«, obiščete www.aboutcookies.org, ki nazorno razloži postopek v vseh modernih brskalnikih, ali pa nas kontaktirate prek e-pošte.

Kako ravnamo z vašimi osebnimi podatki, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani in prijavi na e-novice?

Podatke, ki jih vpišete v obrazce na spletni strani, uporabljamo izključno za namene predaje sporočila (oddaja povpraševanja, rezervacije, nakupa itn.) oz. zahtevane storitve. Vaše podatke skrbno varujemo in jih nikakor ne posredujemo tretjim osebam oziroma uporabljamo za kakršne koli druge namene.

S prijavo na e-novice soglašate, da vaš elektronski naslov uporabljamo za namene obveščanja o novostih. Iz sistema se lahko kadarkoli izpišete in sicer tako, da v poslanem elektronskem sporočilu kliknete na označeno povezavo za odjavo.

Piškotke Google Analytics in DoubleClick je mogoče onemogočiti tudi s pomočjo navodil, ki so na voljo preko spodnjih povezav:
Google Analytics https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en
Double Click: http://www.google.com/policies/technologies/ads/
AddThis: http://www.addthis.com/privacy/opt-out-saved#.UbmBr6zDCZd

Več informacij o piškotkih je na voljo tudi v smernicah informacijskega pooblaščenca

Tekme v živo
25. 1. 2020

Slovenija četrta najboljša reprezentanca v Evropi

Slovenska moška rokometna reprezentanca je osvojila končno četrto mesto na letošnjem evropskem prvenstvu na Švedskem, Norveškem in v Avstriji. Po petkovem polfinalnem porazu proti Španiji z 32:34 (15:20) je na tekmi za tretje mesto v Stockholmu klonila še proti Norveški z 20:28 (9:12).


Izbranci slovenskega selektorja Ljubomirja Vranješa so z uvrstitvijo v polfinale presegli svoje cilje na 14. prvenstvu stare celine. Pred odhodom je bil njihov primaren cilj preboj na enega od treh kvalifikacijskih turnirjev za nastop na letošnje poletne olimpijske igre v Tokiu, kar so tudi dosegli.


Svoj četrti olimpijski nastop po Sydneyju 2000, Atenah 2004 in Rio de Janeiru 2016 bodo skušali izboriti med 17. in 19. aprilom v Berlinu, kjer se bodo pomerili z Nemčijo, Švedsko in še eno afriško izbrano vrsto. V japonsko prestolnico se bosta prebili dve najboljši reprezentanci iz berlinskega turnirja.


Slovenija je na razširjenem evropskem prvenstvu - prvič v zgodovini je na njem nastopilo 24 izbranih vrst - v treh državah dosegla svoj drugi najboljši dosežek na prvenstvih stare celine po domačem turnirju iz leta 2004, ko je osvojila srebrno kolajno.


Na Hrvaškem 2000 je bila peta, v Srbiji 2012 šesta, v Švici 2006 in na Hrvaškem 2018 osma, na Portugalskem 1994 in Norveškem 2008 deseta, v Španiji 1996 in Avstriji 2010 enajsta, na Švedskem 2002 dvanajsta, najslabši dosežek pa je iztržila na Poljskem 2016, ko je zasedla 14. mesto.


Slovenija je na letošnjem evropskem prvenstvu v skupinskem delu v Göteborgu premagala Poljsko, Švedsko in Švico, v drugem delu tekmovanja v Malmöju Islandijo in Portugalsko, izgubila pa proti Madžarski in Norveški.


V skupini II je osvojila drugo mesto in se prebila v polfinale v Stockholmu, kjer je v petek morala priznati premoč Španiji, v današnji tekmi za bronasto kolajno pa še Norveški.


Švedski strokovnjak na slovenski klopi Ljubomir Vranješ je izjemno pomembno ekipo začel z nekoliko spremenjeno postavo. V njej ni bilo Jureta Dolenca, enega najvidnejših slovenskih posameznih na letošnjem turnirju je zdravniška služba po hudih naporih usposobila za eno najbolj pomembnih tekem v zgodovini reprezentančnega rokometa, njegovo mesto pa je zasedel Nejc Cehte.


Od prve minute so zaigrali še vratar Klemen Ferlin, krilna igralca Tilen Kodrin in Blaž Janc, krožni napadalec Blaž Blagotinšek, na zunanjih položajih pa poleg Cehteta še Miha Zarabec in Borut Mačkovšek.


Uvod z vikingi, ki so pred začetkom turnirja odkrito naskakovali rokometni Mont Blanc, a so jim krila na petkovem prvem polfinalnem obračunu spodrezali Hrvati, je minil v obojestransko raztrgani predstavi. Slovenci in Norvežani so zaradi pomembnosti in zahtevnosti tekme naredili tudi kakšno tehnično napako preveč, najvidnejša posameznika uvoda pa sta bila vratarja Ferlin in njegov kolega na nasprotni strani igrišča Torbjoern Bergerud.


Prvi norveški zvezdnik Sander Sagosen je imel sprva kar nekaj težav, da se je navadil na globoko slovensko obrambno postavitev, ki je utrujenim slovenskim rokometašem po dolgem in napornem turnirju vzela še dodatne moči. Vranješ je zavoljo tega kar veliko menjal, postopoma so v igro vstopili Nik Henigman, Dean Bombač, Igor Žabić, v 18. minuti tudi pred tekmo vprašljiv Dolenec.


Do 16. minute sta se tekmeca neprestano izmenjavala v vodstvu. V naslednjih petih minutah so Norvežani naredili delni izid 3:0 in Slovencem ušli na tri gole (5:8), tri minute kasneje pa je zaostanek že znašal štiri zadetke (6:10).


Vranješevi varovanci niso vrgli puške v koruzo, po dveh golih Bombača so prepolovili zaostanek (8:10), v garderobo pa so se odpravili s tremi gola primanjkljaja (9:12).


Slovenci so v prvi polovici tekme s svojo globoko postavitvijo zaustavili norveško zunanjo vrsto, nekaj več praznega prostora pa je izkoristil izkušeni krilni igralec Magnus Joendal, ki jim je zabil kar pet od skupno 12 golov.


Slovenci so v drugem polčasu prikazali medlo predstavo v obeh smereh igre. Obramba, ki je v prvem polčasu prejela le 12 golov, je začela pokati po šivih, ob tem je norveški vratar Bergerud na čudežen način zaustavil kar dva (pol)nasprotna napada Kodrina in Janca, kar so eni od organizatorjev EP s pridom izkoristili in jim v 37. minuti ušli na sedem golov (9:16).


Razmerje na igrišču se je malenkostno spremenilo po Vranješevi minuti odmora, v 43. minuti so se približali na pet golov zaostanka (13:18), za morebiten preobrat - tako kot na polfinalni tekmi proti Špancem - pa enostavno ni bilo moči. Slovenci so v končnici povsem popustili in v boju za bron visoko izgubili.


Ljubomir Vranješ, selektor slovenske reprezentance:
"Če bi nekdo pred začetkom turnirja ponudil, da se bomo uvrstili v polfinale in igrali za tretje mesto, potem bi to takoj kupil. Na tekmi za tretje mesto, a tudi na petkovi polfinalni, enostavno nismo imeli dovolj moči. To moramo v prihodnjem obdobju popraviti, podrobna analiza bo pokazala, kje smo delali napake. Z opravljenim delom sem izjemno zadovoljen, moji fantje so v teh treh tednih naredili izjemen posel. Nismo osvojili kolajne, a četrto mesto je za nas velik uspeh. Menim, da smo na dobri poti. Po takšnih porazih so igralci razočarani, kar pa je povsem normalno. Gre za ambiciozne športnike, ki igrajo na visoki ravni, vsak tovrstni poraz pa močno boli. V tej žalosti pa jih moramo spomniti, da so dobro opravili svoje delo. Vedno je težko, ko izgubiš, iz porazov pa se lahko tudi veliko naučiš."

EVROPSKO PRVENSTVO 2020:

TEKMA ZA 3. MESTO:


Sobota, 25. januarja:
SLOVENIJA : NORVEŠKA 20:28 (9:12)

Slovenija: Ferlin, Kastelic, Blagotinšek 3, Henigman, Janc 3, Dolenec 3 (3), Cingesar, Cehte 1, Kodrin, Zarabec, Šoštarič, Horžen, Žabić 1, Ovniček, Bombač 5 (1), Mačkovšek 4.
Norveška: Christensen, Bergerud, Nikolaisen, Sagosen 4 (1), Overjordet, Overby 1, Joendal 7 (1), Aar, Björnsen 5, Gullerud 2, Johannessen 4, O'Sullivan 1, Tangen 2, Reinkind 2, Gullikssen, Blonz.

STATISTIKA

Že odigrano, polfinale, petek, 24. januarja:

ŠPANIJA : SLOVENIJA 34:32 (20:15)

Španija: Perez de Vargas, Corrales, Maqueda 2, Fernandez 6, Entrerrios 6, A. Dušebajev 6, Sarmiento 3, Aguinagalde 2, Sole 2, Goni, Figueras, Canellas, Moros 1, Gomez, Arino, Guardiola 2.
Slovenija: Ferlin, Kastelic, Blagotinšek 5, Henigman 1, Janc 6, Dolenec 7, Cingesar 4, Cehte 1, Kodrin 1, Zarabec 2, Šoštarič, Horžen, Žabić, Ovniček, Bombač 2, Mačkovšek 3.

VEČ O TEKMI


Drugi del, skupina II, 4. krog, sreda, 22. januarja:

NORVEŠKA : SLOVENIJA 33:30 (14:13)
Slovenija: Ferlin, Kastelic (10 obramb), Blagotinšek 1, Henigman 2, Janc, Dolenec, Cingesar, Cehte 5, Kodrin 5, Zarabec 3 (1), Šoštarič 3, Horžen 4, Žabić 4 (1), Ovniček 3, Bombač, Mačkovšek.
Norveška: Christensen, Bergerud, Nikolaisen 4, Sagosen, Overjordet 5, Overby, Joendal 1 (1), Aar 4, Björnsen, Gullerud, Johannessen 2, O'Sullivan, Tangen 5, Reinkind 1, Gullikssen 7, Blonz 4 (1).

VEČ O TEKMI


PORTUGALSKA : MADŽARSKA 34:26
ISLANDIJA : ŠVEDSKA 25:32


3. krog, torek, 21. januarja:

PORTUGALSKA : SLOVENIJA (15:14)
Slovenija: 
Ferlin (10 obramb), Kastelic, Blagotinšek 2, Henigman 1, Janc 7, Dolenec 6, Cingesar 1, Cehte, Kodrin, Zarabec 4 (4), Šoštarič, Horžen, Žabić, Ovniček, Bombač 2, Mačkovšek 6.
Portugalska: Quintana, H. Gomes, Portela 3 (1), Ferraz, Martins 2 (1), Moreira 1, Silva 1, Salina 2, Borges, Branquinho 1, Cavalcanti, Areia 3 (2), A. Gomes 6, Antunes 1, Frade 4, Magalhaes.
VEČ O TEKMI


NORVEŠKA : ISLANDIJA 24:29
MADŽARSKA : ŠVEDSKA 18:24


2. krog, nedelja, 19. januarja:

SLOVENIJA : MADŽARSKA 28:29 (16:13)
Slovenija: 
Ferlin (4 obrambe), Kastelic (1 obramba), Blagotinšek 4, Henigman 1, Janc 3, Dolenec 8 (1), Cingesar, Cehte 3, Kodrin, Zarabec 4 (1), Šoštarič, Horžen, Žabić, Ovniček, Bombač, Mačkovšek 5.
Madžarska: Szekely, Mikler, Sipos, Balogh 2 (1), Ligetvari 6, Boka 1, Györi 3, Nagy 3, Rosta 2, Mathe 2, Banhidi 9, Szita 1, Fekete, Ubornyak, Hornyak, Toth.
VEČ O TEKMI


PORTUGALSKA : ISLANDIJA 25:28 (12:14)
NORVEŠKA : ŠVEDSKA 23:20 (12:8)


1. krog, petek, 17. januarja:

SLOVENIJA : ISLANDIJA 30:27 (15:14)
Slovenija: Ferlin (15 obramb), Kastelic, Blagotinšek 4, Henigman 2, Janc 2, Dolenec 4 (1), Cingesar, Cehte 1, Kodrin, Zarabec 3 (2), Šoštarič, Horžen, Žabić 1, Ovniček, Bombač 9, Mačkovšek 4.
Islandija: Gustavsson, Hallgrimsson, Kristjansson 1, Palmarsson 3, Elisson 6 (2), Sigurdsson, Gislason, Gudmundsson 3, Petersson 1, Gunnarsson, Arnarsson, Gudjonsson 3, Jonsson 1, Kristjanson 5, Smarason 4.

VEČ O TEKMI


NORVEŠKA : MADŽARSKA 36:29 (20:12)
PORTUGALSKA : ŠVEDSKA 35:25 (15:12)


Prvi del, skupina F, 3. krog, torek, 14. januarja:

ŠVICA : SLOVENIJA 25:29 (10:16)
VEČ O TEKMI


POLJSKA : ŠVEDSKA 26:28 (13:14)


2. kolo, nedelja, 12. januarja:

ŠVEDSKA : SLOVENIJA 19:21 (9:10)

VEČ O TEKMI


ŠVICA : POLJSKA 31:24 (14:12)


1. kolo, petek, 10. januarja:
SLOVENIJA : POLJSKA 26:23 (13:11)

VEČ O TEKMI


ŠVEDSKA : ŠVICA 34:21 (20:13)